ترکمن های عراق فهرست ۱۰۰ داعشی فراری را به ترکیه تحویل دادند

تاریخ انتشار پست : 1395-10-24 دسته : مجازی

ترکمن های عراق فهرست یکصد نفر از تروریست های فراری داعش به خاک ترکیه را در اختیار دولت آنکارا قرار دادند.

به نقل از طاها پخش ، ترکمن های عراق یک فهرست شامل یکصد نفر از سرکردگان گروه تروریستی داعش را که با شروع عملیات آزادسازی استان نینوا به ترکیه گریخته اند، در اختیار دولت این کشور قرار دادند.

ترکمن های عراق فهرست ۱۰۰ داعشی فراری را به ترکیه تحویل دادند

داعشی فراری, آنکارا, ترکمن های عراق, دولت ترکیه

علی البیاتی رئیس موسسه «نجات ترکمن ها»، در این مورد گفت، یک هیئت از ترکمن ها فهرستی شامل یکصد نفر از فرماندهان داعش را که با فرار از عراق در خاک ترکیه حضور دارند، در اختیار بن علی یلدریم نخست وزیر این کشور قرار دادند.

به گفته البیاتی، این سرکردگان داعشی از تلعفر واقع در غرب موصل گریخته و اکنون در ترکیه به سر می برند.

ترکیه سرکردگان داعش را به عراق تحویل دهد

وی گفت: از ترکیه انتظار داریم این افراد را به عراق تحویل دهد زیرا ما از طرف خانواده قربانیان، آنان را محاکمه خواهیم کرد چرا که بیشتر این افراد به اقدامات جنایت آمیز شامل کشتار، آدم ربایی و تجاوز و نیز دزدی و به آتش کشیدن منازل مسکونی اهالی تلعفر متهم هستند.

البیاتی یادآور شد، حرفه بسیاری از این سرکردگان داعش، فراری دادن تروریست ها بین عراق، سوریه و ترکیه است.

باند حرفه ای فراری دادن تروریست ها

این فهرست شامل افراد یک باند حرفه ای در فراری دادن اعضای داعش از نینوا به رقه در سوریه و از آنجا به خاک ترکیه است و از معروف ترین این افراد سرکرده نظامی داعش و نیز مسئول ساخت مواد منفجره هستند که بین آنکارا و غازی عنتاب در ترکیه فت وآمد دارند تا تروریست ها را به اقلیم کردستان عراق و سوریه و نیز نینوا و سایر استان های عراق منتقل کنند.

همچنین ابوابراهیم معروف به والی الجزیره و تلعفر مرد شماره دو داعش بعد از ابوعلاء العفری یکی دیگر از افرادی است که نام او در فهرست مزبور آمده است.

تجارت سلاح و اموال عمومی بین تلعفر، موصل و رقه

او به همراه برادر خود به ارتکاب جنایت هایی از جمله سرقت منازل مسکونی متعلق به نیروهای پلیس، ارتش و غیرنظامیان متهم است و این دو، تاجر سلاح و اموال عمومی بین تلعفر، موصل و رقه هستند.

تلعفر یکی از بزرگترین شهرستان های عراق است که در استان نینوا قرار دارد و از سه ماه پیش صحنه عملیات گسترده نظامی نیروهای عراقی است که با پیشرفت عمده آنان همراه بوده است.

منبع:تسنیم

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :