هشدار مقامات اطلاعاتی آمریکا به تل آویو درباره تبادل اطلاعات محرمانه با ترامپ

تاریخ انتشار پست : 1395-10-25 دسته : بین الملل

سازمان جاسوسی آمریکا به رژیم صهیونیستی هشدار داد بعد از شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ، درباره تبادل اطلاعات حساسش با کاخ سفید بیشتر احتیاط کند.

هشدار مقامات اطلاعاتی آمریکا به تل آویو درباره تبادل اطلاعات محرمانه با ترامپ

اطلاعات محرمانه, رژیم صهیونیستی, درز اطلاعات, ایران, اسرائیل, روسیه, ویکی لیکس, ترامپ, آمریکا, دونالد ترامپ, جاسوسی, بین الملل

به نقل از طاها پخش به نقل از جروزالم پست؛ روزنامه های صهیونیستی از نشست اخیر مسئولان سازمان های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی خبر دادند که به مکان و زمان برگزاری آن اشاره نشده است. ظاهرا در این نشست مقامات اطلاعاتی آمریکایی به همتایان خود در رژیم صهیونیستی هشدار دادند اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده را در اختیار دولت جدید به ریاست "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور منتخب آمریکا، قرار ندهند.

مقامات سازمان سیا مدعی شدند دلیل این نگرانی، امکان وجود رابطه غیرعلنی میان ترامپ یا معاونان وی با کاخ کرملین است. از آنجا که مقامات روسیه با ایران دوست و متحد هستند، ممکن است این اطلاعات محرمانه به دست مقامات ایرانی نیز برسد.

پایگاه اینترنتی روسیا الیوم به نقل از روزنامه های صهیونیستی نوشت: این نگرانی از زمان اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شروع شده بود. هم اکنون بعد از نشست اخیر مسئولان سازمان های جاسوسی اسرائیل و آمریکا افزایش یافته است.

بر طبق این نقل از، مقامات آمریکایی به همتایان صهیونیست خود گفتند سازمان امنیت ملی این کشور اطلاعات دقیقی دارد که نشان می دهد سازمان های اطلاعاتی روسیه مسئول هک رایانه های حزب دموکرات در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا و درز اطلاعات حساس به ویکی لیکس هستند. همین موضوع ضربه ای جبران ناپذیر به "هیلاری کلینتون"، نامزد حزب دموکرات در انتخاببات آمریکا، وارد کرد.

جروزالم پست در این باره نوشت: آمریکایی ها به طور ضمنی به همتایان اسرائیلی خود هشدار دادند از 20 ژانویه، همزمان با ادای سوگند ترامپ، اطلاعات محرمانه را به کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا، که تحت مسئولیت رئیس جمهور این کشور است، انتقال ندهند.

مقامات آمریکایی تاکید داشتند اسرائیل، باید از افشای منابع اطلاعات حساس خود به دولت جدید خودداری کند؛ زیرا خطر درز آن به دست روس ها وجود دارد.

همکاری های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی از سال 2000 تشدید شد و مشخص نیست از این بعد تل آویو چگونه می خواهد از در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه به واشنگتن طفره رود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :