تهدید رئیس جمهور فیلیپین به برقراری حکومت نظامی در کشور

تاریخ انتشار پست : 1395-10-26 دسته : بین الملل

"رودریگو دوترته" تهدید کرد اگر بحران مواد مخدر در این کشور وخیم تر شود، حکومت نظامی اعلام خواهد کرد.

تهدید رئیس جمهور فیلیپین به برقراری حکومت نظامی در کشور

دوترته, کشته, بین الملل, پلیس, مواد مخدر, رودریگو دوترته, فیلیپین, قاچاقچیان مواد مخدر

به نقل از طاها پخش به نقل از رویترز؛ "رودریگو دوترته"، رئیس جمهور فیلیپین، که به واسطه مبارزه وسیع و خشن با قاچاقچیان مواد مخدر به شهرتی جهانی دست یافته است هشدار داد اگر وضع مواد مخدر در این کشور وخیم شود، برای مقابله با آن از هیچ راهکاری فروگذار نخواهد کرد و حتی در سراسر کشور حکومت نظامی اعلام می کند.

"دوترته" از اواسط سال گذشته میلادی قدرت را در فیلیپین به دست گرفت و از آن زمان مبارزه ای تمام عیار علیه کارتل های مواد مخدر و معتادان کشور شروع کرده است. بیش از 6 هزار نفر از ژوئیه گذشته (تیر 95) در طرح مبارزه با مواد مخدر "دوترته" کشته شدند. در این میان بیش از یک میلیون نفر از قاچاقچیان مواد مخدر نیز بوسیله پلیس فیلیپین بازداشت شده اند.

"دوترته" که در میان اعضای اتاق بازرگانی فیلیپین سخن می گفت، اعلام کرد: من سوگند یاد کرده ام تا کشور را در برابر تمام تهدیدات محافظت کنم. مواد مخدر یک تهدید بزرگ برای کشور ما به حساب می آید که زندگی 4 میلیون نفر را تحت الشعاع قرار داده است.

"دوترته" در ادامه افزود: اگر بخواهم و اگر احساس کنم موضوع مواد مخدر در حال صدمه زدن به کشور است، حکومت نظامی اعلام خواهم کرد. کسی نمی تواند جلوی من را بگیرد.

جمله آخر "دوترته" به احتمال مخالفت دادگاه عالی و کنگره اشاره دارد.

این سخنان "دوترته" در حالی بیان می شود که وی یک ماه پیش مدعی شده بود امکان ندارد از حکومت نظامی استفاده کند. رئیس جمهور فیلیپین در این باره گفته بود: واقعا بی معنی است. ما پیش از این هم در کشور شاهد برقراری حکومت نظامی بودیم. آیا حکومت نظامی زندگی ما را بهتر کرد؟ نه، نکرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :