همکاری سازمان ملل در انتخابات پارلمان افغانستان ضروری است

تاریخ انتشار پست : 1395-10-26 دسته :

معاون نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان با معاون رییس جمهور دیدار کردند.


همکاری سازمان ملل در انتخابات پارلمان افغانستان ضروری است

باشگاه خبرنگاران, سرمنشی سازمان ملل, حوزه افغانستان, سرور دانش, معاون رییس جمهور افغانستان, انتخابات افغانستان
به نقل از خبرنگار طاها پخش ، پرنیلا کاردل معاون نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد عصر روز گذشته با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور ملاقات و روی مسایل مورد نظر بحث و تبادل نظر نمودند.
در این دیدارمعاون رییس جمهور ضمن تشکراز همکاری نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان، همکاری سازمان ملل متحد را در مورد برگزاری انتخابات پارلمان آینده افغانستان، مهم و ضروری عنوان کرد. معاون رییس جمهور انتخاب و گزینش اعضای کمیسیون های انتخاباتی و شروع به کار کمیشنران را یک شروع نیک و مثبت خواند و تأکید کرد که تعیین رؤسای دارالانشای کمیسیون های انتخاباتی ، طرح حوزه های انتخاباتی، تعیین شیوه ثبت نام رأی دهندگان و تقویم انتخاباتی از جمله اولویت هایی هستند که کمیسیون های انتخاباتی می بایست این اولویت ها را به صورت تخصصی در زمان مورد نظر به دولت افغانستان ارائه کنند.
معاون رییس جمهور این چهار اولویت را برای تصمیم گیری های عملی دولت افغانستان در فرایند پروسه انتخابات مهم و اساسی خواند. استاد سرور دانش، انتخاب و گزینش رؤسای دارالانشای کمیسیون های انتخاباتی را بر طبق معیار های قانونی یک امر لازم عنوان کرد و امیدواری نمود که این روند به زودی نهایی خواهد شد. خانم پرنیلا کاردل، در این دیدار از موفقیت های دولت افغانستان در پیوند به پروسه انتخابات ابراز امیدواری و از تلاش های معاون رییس جمهور در فرایند قانون انتخابات و گزینش اعضای کمیسیون های انتخاباتی قدردانی کرد. خانم کاردل در پیوند به پروسه انتخابات افغانستان، از جانب نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان اعلام آمادگی همه جانبه نمود و افزود که برای کمک های تخنیکی به زودی دو فرد متخصص از طرف یوناما به کمیسیون انتخابات افغانستان جهت مشوره های تخصصی معرفی خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :