بیانیه ناجا درباره کلیپ باج گیری افسر پلیس راهور

تاریخ انتشار پست : 1395-10-26 دسته : اخبار اجتماعی

دفتر سخنگوی ناجا در مورد انتشار کلیپ رشوه گیری افسر پلیس از رانندگان در یکی از استان های کشور بیانه ای را صادر کرد.خبرگزاری آنا: دفتر سخنگوی نیروی انتظامی با انتشار بیانیه ای در مورد کلیپ رشوه گیری افسر پلیس از رانندگان در جاده اعلام کرد: نیروی انتظامی مراقبت از نحوه و شیوه برخورد کارکنان خویش را در شمار یکی از تکالیف و وظایف اساسی خود جای داده است. چه، این نیرو متولی انجام ماموریت هایی است که همگان آن ها را در شمار ماموریت های حمایتی قرار می دهند. برای این منظور پلیس همواره از ساز و کارهای نظارتی و مراقبتی ویژه ای بهره می گیرد تا از وقوع هر نوع لغزش رفتاری و خطای انضباطی و سازمانی پیشگیری کند و یا در صورت وقوع بلافاصله به مداخله موثر در آن بپردازد.

افزون بر آن، نیروی انتظامی همواره نظارت های مردمی را نیز پراهمیت تلقی کرده و برای این منظور سامانه 197 را ایجاد کرده است. تا یکایک شهروندان مسئول از آن طریق؛ پلیس را در جریان نظرات خویش قرار دهند. اما علی رغم تمام نظارت ها و مراقبت های درون و برون سازمانی، هراز چند گاهی لغزشی از سوی شمار بسیار قلیل و انگشت شماری از کارکنان دیده می شود که نه تنها ممکن است شماری از شهروندان را برنجاند، بلکه انبوه کارکنان خدوم، متعهد و وظیفه شناس ناجا را نیز آزرده خاطر می سازد.

از همین روی، پلیس هماره بر شدت نظارت ها و مراقبت های خود می افزاید تامانع از وقوع لغزش هایی شود که چهره پاک و اخلاقی سازمان و کارکنان را ملکوک(بدنامی) می سازد. متاسفانه اخیرا کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که بیانگر رفتار نفرت انگیز یکی از ماموران در یکی از استان های کشور است.

در این خصوص ضروری است به اطلاع شهروندان محترم برسانیم که سازمان های نظارتی و مراقبتی پلیس حتی پیش از انتشار این کلیپ؛ فرد مذکور را شناسایی و بعد از انجام تحقیقات، او را به مراجع قضائی تحویل و همزمان پرونده فرد خاطی در کمیسیون های داخلی ناجا در حال بررسی است.

بنابراین ما همچون همیشه یادآوری می کنیم که گرچه نرخ وقوع لغزش های رفتاری در سازمان پلیس بسیار قلیل است، اساسا ما این وقوع اندک را هم بر نمی تابیم و با خاطیانی که با رفتار خلاف خود شهروندان محترم را می رنجانند قاطعانه برخورد می کنیم.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :