مجوز مجلس به نیروی انتظامی و گمرک برای راه اندازی سامانه های کنترل خودرویی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-26 دسته : سیاسی

نمایندگان مجلس به نیروی انتظامی و گمرک برای راه اندازی سامانه های کنترل خودرویی مجوز دادند.

مجوز مجلس به نیروی انتظامی و گمرک برای راه اندازی سامانه های کنترل خودرویی

گمرک, قاچاق کالا, نیروی انتظامی, برنامه ششم توسعه, نمایندگان مجلس

به نقل از طاها پخش طاها پخش ، نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه 26 دی ماه) مجلس در جریان ادامه بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه ماده 123 را اصلاح و با 145 رای موافق، 19 رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 208 رای ماخوذه به تصویب رساندند.

به موجب این مصوبه:

الف-
3- مفاد قانون الحاق سه تبصره به بند(12) ماده(4) قانون تشکیل نیروی انتظامی(مصوب 18/ 2/ 79) شهرهای بالای یک میلیون نفر تسری می یابد.

ب- به منظور کنترل و مبارزه موثر با قاچاق کالا به نیروی انتظامی و گمرک اجاده داده می شود نسبت به نصب، راه اندازی و به روزرسانی سامانه های کنترل خودرویی و کانتینری (ایکس ری) در مبادی گمرکی، ورودی و خروجی مرزها و ایستگاههای بازرسی و کنترلی ناجا از طریق اشخاص و موسسات حقیقی و حقوقی غیردولتی اقدام نمایند. مدیریت و بهره برداری از این سامانه ها حسب مورد در اختیار نیروی انتظامی و گمرک می باشد.

به منظور تأمین هزینه های مربوط به راه اندازی، نگهداری و به روزرسانی سامانه های کنترلی خودرویی کانتینری (ایکس ری) و تجهیزات مربوط به آن صاحبان بار یا خودرو مکلفند به هنگام کنترل و صرفاً در مبادی ورودی و خروجی نسبت به پرداخت تعرفه مربوط اقدام کنند. میزان این تعرفه در بودجه سنواتی تعیین می شود.

ج- کلیه شهرک ها و مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی و همچنین مراکز عمومی مکلفند پیوست های حفاظتی- انتظامی لازم برای ارتقاء امنیت و ایمنی این اماکن و جلوگیری از سرقت را برابر استانداردهای اعلامی نیروی انتظامی رعایت نمایند.

تبصره- این بند و استانداردهای اعلامی توسط وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی و با همکاری نیروی انتظامی و شورای عالی استان ها تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

د- به نیروی انتظامی اجازه داده می شود با تائید ستاد کل نیروهای مسلح به منظور متناسب سازی استعداد نیروی انتظامی با نیازهای امنیتی- انتظامی کشور و کاهش فاصله این استعداد با شاخص 5 نفر نیرو به ازای هزار نفر جمعیت، در طول اجرای برنامه سالانه پایور مورد نیاز را بر طبق بودجه سنواتی استخدام و به موجودی خود اضافه نماید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :