پیش بینی بارش برف در جنوب استان

تاریخ انتشار پست : 1395-10-26 دسته :

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: از پس از ظهر امروز موج ناپایدار بارشی این استان را تحت تاثیر قرار داده و در نواحی جنوبی استان بارش پراکنده برف پیش می شود.

پیش بینی بارش برف در جنوب استان

نیمه ابری, تبریز, بارش برف, آذربایجان شرقی, موج ناپایدار

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛اشجعی گفت: این موج زودگذر بوده و فردا استان را ترک می کند.
وی هوای استان را برای 24 ساعت آینده نیمه ابری و ابری در برخی نواحی همراه با مه و غبار و در جنوب استان بارش پراکنده برف پیش بینی کرد و گفت: از فردا دمای هوای استان به تدریج گرمتر می شود.
اشجعی با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته بارش به صورت تریس ( کمتر از یک دهم میلیمتر ) از جلفا نقل از شده است، اعلام کرد: در مدت یاد شده بیشینه دمای استان از کلیبر با 4 درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما از سراب، ورزقان و بستان آباد با 15 درجه سانتی گراد زیر صفر نقل از شده است.
وی دمای هوای تبریز در زمان حاضر را 4 درجه سانتی گراد زیر صفر اعلام کرد و افزود: دمای هوای این شهر نسبت به مدت مشابه دیروز تغییر نکرده است.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو نقاط نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به دلیل تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ درشمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :