ارتش عراق در آستانه آزادی کامل شرق موصل

تاریخ انتشار پست : 1395-10-27 دسته : سیاسی

ارتش عراق اعلام کرد که از شروع عملیات آزادسازی موصل تاکنون، ۸۰ محله مسکونی را از دست داعش آزاد کرده است. یکی از فرماندهان ارتش عراق نیز اعلام کرد که نیروهای عراقی با تسلط بر ۹۰ درصد از شرق موصل در آستانه اعلام آزادی کامل بخش شرقی این شهر هستند.ارتش عراق, موصلخبرگزاری ایسنا: ارتش عراق اعلام کرد که از شروع عملیات آزادسازی موصل تاکنون، ۸۰ محله مسکونی را از دست داعش آزاد کرده است. یکی از فرماندهان ارتش عراق نیز اعلام کرد که نیروهای عراقی با تسلط بر ۹۰ درصد از شرق موصل در آستانه اعلام آزادی کامل بخش شرقی این شهر هستند.

عبدالامیر یار الله، معاون فرمانده عملیات مشترک عراق در نقل از مفصلی درباره نتایج عملیات موصل از شروع این عملیات گفت: نیروهای عراقی از شروع عملیات ۸۰ محله، ۳۸۱ روستا، شش شهر و شهرستان و ۱۸ مرکز حیاتی را آزاد کردند.

از بین محله هایی که نیروهای عراقی آن را آزاد کردند، المیثاق، المعلمین، الوحده، کوکجلی، القدس، الکرامه، الحی الصناعی، الاطباء، شقق الخضرا، الزهور و المثنی هستند.

از جمله مهم ترین مراکز حیاتی فرودگاه نظامی تلعفر، بیمارستان السلام و چند کارگاه و ۵۶ چاه نفت و پل هستند.

حیدر الساعدی، یکی از فرماندهان ارتش عراق نیز اعلام کرد که نیروهای عراقی در آستانه اعلام آزادی کامل بخش شرقی موصل هستند.

تروریست های داعش همچنان کنترل محله های العربی، الرشیدیه، الملایین، الغابات، المهندسین، المدینه الاثریه، الزراعی، الثقافه و النعمانیه در شرق موصل را در دست دارند.

صباح النعمان، سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که دانشگاه موصل به طور کامل آزاد شده اما نیروهای عراقی همچنان مشغول پاکسازی این شهر برای شناسایی تروریست هایی هستند که خود را در برخی ساختمان ها مخفی کرده اند.

نیروهای عراقی کنترل ۹۰ درصد شرق موصل را در دست دارند و خود را برای حمله به محله العربی و منطقه کاخ های ریاست جمهوری، آخرین مقرهای داعش در شرق آماده می کنند.

در همین راستا، ایاد رافد، عضو جمعیت هلال احمر عراق اعلام کرد که حدود ۴۰۰۰ تن از نقاط درگیر در شرق، جنوب و شمال موصل در کرانه شرقی طی ۲۴ ساعت گذشته آواره شدند.

این افراد به اردوگاه های الخازر در شرق موصل و المدرج در جنوب موصل با هماهنگی تیم امدادرسانی منتقل شدند.

رافد گفت: اوضاع انسانی در اردوگاه ها با افزایش تعداد آوارگان هر روز وخیم تر می شود.

ابوبکر کنعان، رئیس کمیته بازگشت اوارگان نیز اعلام کرد که بیش از ۲۰ هزار خانواده از اردوگاه ها به نقاط آزاد شده در موصل بازگشتند.

از سوی دیگر، ولید الدلیمی، از اعضای فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد که داعش ۳۲۰ عراقی از جمله چند کارمند و نظامی را در شهر القائم در مرز با سوریه آزاد کرده است.

وی گفت که داعش اواسط سال گذشته این افراد را ربوده و به سوریه منتقل کرده بود.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :