رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش

تاریخ انتشار پست : 1395-10-27 دسته : فرهنگی و هنری

شهرام شکوهی» برای چهارمین سال متوالی در جشنواره بین المللی موسیقی فجر روی صحنه رفت.وب سایت موسیقی ما: «شهرام شکوهی» برای چهارمین سال متوالی در جشنواره بین المللی موسیقی فجر روی صحنه رفت.

کنسرت این خواننده در سانس اول اجراهای پاپ روز سوم جشنواره سی و دوم موسیقی فجر برگزار شد. او 26 دی ماه و در سالن میلاد اجرای زمستانی اش را با گلچینی از قطعات آلبوم های «مدارا»، «کولی عشق» و «تا نفس هست» و تک آهنگ هایش به مخاطبانش تقدیم کرد. شکوهی مدتی است که مراحل ضبط و تولید آلبوم چهارمش را شروع کرده و به همین علت اجراهای متعددی در تهران ندارد. نقل از سایت «موسیقی ما» و نکات این برنامه را در ادامه می توانید بخوانید:

رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش

شهرام شکوهی, جشنواره موسیقی فجر

 قطعات:

«داغ اون روز»، «این رسم کجاست»، «دل دیوونه»، «اسیر عشق»، «مدارا»، «دلتنگم»، «هوس»، «توبه شکستم»، «دلبری از تو»، «ای دل نرو»، «اسیری»، «عاشقان» و «انگیزه»

 اسامی نوازندگان:

عادل فلاح (کیبورد و پیانو)، میلاد مجذوب (گیتار الکتریک)، محمود اربانی(ویولن)، احسان یزدانی (کیبورد 2)، مهدی پاشا (پرکاشن)، نیما غفاری (درامز)، سام میرزایی و مازیار شهسواری (گیتار) و رامبد رأفت (گیتار بیس) اعضای ارکستر به رهبری امیرحسین کاشانیان (گیتار) بودند.

مهم ترین صحبت های خواننده روی استیج و سایر نکات مهم برنامه:

    - خواننده آلبوم «مدارا» در اتفاقی کم سابقه این بار بدون عینک های خاص خودش روی صحنه آمد.

    - شهرام شکوهی بعد از قطعه اول گفت: «در فصل جدید فعالیت های هنری ام و در جشنواره موسیقی فجر در خدمت شما هستیم. مدتی نبودیم و کم کار بودیم و از این به پس پرکارتر از گذشته خواهم بود. برنامه اجرای ما به علت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی از پنجشنبه به امروز موکول شد و امیدوارم این تغییر برنامه را به خوبی خودتان ببخشید. بعد از ما هم امید حاجیلی نازنین در این سالن برنامه دارد و مجبور هستیم کنداکتور را به صورت فشرده برایتان اجرا کنیم.»

رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش


    - در هنگام اجرای قطعه «دل دیوونه» فوتوکلیپی از تصویر های قدیمی این خواننده در کنسرت هایش پخش شد و با اتمام آن گفت: «خواننده کم حرف هم بد دردی است؟! بیشتر دوست دارم بخوانم چون فکر می کنم خواننده هستم نه گوینده.»

    - شکوهی پس از اتمام قطعه «مدارا» گفت: «یک مدت به علت برخی ناراحتی ها و مشکلاتی که داشتم قصد داشتم به گوش های نازنین شما زحمت ندهم. اما هرچه این فاصله از لحاظ زمانی بیشتر می شد آن خلاء درونی برایم آزاردهنده تر از ناراحتی جسمانی بود. خنده ها و شادی ها و حتی غم و اشک شما هم برای من جالب است و امیدوارم همیشه من را بپذیرید و ما را دوست داشته باشید.»

    - «دلتنگم» یکی از قطعات شاد شهرام شکوهی در این کنسرت بود که با سولوی داربوکا و ویولن اجرا کرد و پیش از آن بخش هایی از ترانه «تا نفس هست» را خواند.

    - او در ادامه گفت: «الان می خواهم سورپرایزتان کنم و شاید خودم هم سورپرایز شدم! چون می خواهم قطعه جدیدی را بخوانم که شعرش را حفظ نیستم. این کار را عادل فلاح ساخته و شعرش را هم خودم گفتم اما حفظ نیستم! این قطعه را برای نخستین بار است که به صورت زنده اجرا می کنیم و از عادل می خواهم که به من تقلب برساند!» او با این توضیحات قطعه «دیوونه» که همزمان نوروز 1395 منتشر کرده بود را با تنظیمی فول الکترونیک خواند.

    - این خواننده سبعد از اعضای ارکستر زهی دعوت کرد تا روی صحنه حاضر شوند و اعلام کرد که این گروه در چند جلسه و مدت زمان کوتاه آماده شده اند. همراهی این ارکستر 9 نفره با شهرام شکوهی او بعد از مدت ها به سراغ این آنسامبل رفته بود و در اجراهایش چند وقت اخیرش چنین سازبندی نداشت. «هوس» نخستین قطعه ای بود که توسط ارکستر زهی اجرا شد و حال و هوای متفاوتی به این اثر قدیمی شکوهی داد.

رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش


    - این خواننده خاطره ای هم از نخستین اجرایش نقل کرد: «چهار سال پیش نخستین کنسرت من در تهران در فصل زمستان و همین سالن برگزار شد. در آن اجرا با قطعه «دل دیوونه» آغاز کردیم و آنقدر هم خوانی ها عمده بود که خودمان هم متوجه نشدیم چه نواختیم!»

    - شکوهی در هنگام معرفی حسین کاشانیان، رهبر ارکسترش، یک شوخی هم با او داشت و اعلام کرد: «من شیرازی هستم ولی حسین کاشانیان از من شیرازی تر است! دوستان هنرمند می دانند که عوض کردن پوزیشن روی دسته گیتار کار سختی است و حسین کاشانیان در هنگام ساختن کارها این کار را انجام نمی دهد و من مجبور می شوم نیم پرده یا یک پرده بالاتر بخوانم!»

    - او بعد از قطعه «ای دل نرو» گفت: «اکنون می خواهم قطعه ای را بخوانم که تا کنون نشنیده اید». شهرام شکوهی در ادامه از «آرش آذر» نوازنده جوان ساز دودوک که در کنسرت شهریورماه گروه «دال» روی صحنه رفته بود دعوت کرد تا به گروه ملحق شود. این خواننده قطعه جدیدش با مطلع «هوا چقدر سرده/چه سخته تنهایی» را به همراه هنرمندی اعضای ارکستر زهی و سولوی ساز دودوک خواند. در این قطعه که حال و هوای متفاوتی در ترانه و سازبندی داشت، هم نوایی پیانو با دکلمه شهرام شکوهی فضای احساسی کار را بالا برد. آرش آذر در قطعه «عاشقان» هم تکنوازی دودوک داشت.

    - این کنسرت با قطعه «انگیزه» به پایان رسید.

رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش


رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش


رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش


رونمایی «شهرام شکوهی» از قطعه جدیدش


منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :