آشکار شدن چهره واقعی معارضان سوری با درخواست کمک از رژیم صهیونیستی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-29 دسته : بین الملل

سفر هیئتی از معارضان سوری به اسرائیل انتقادات بسیاری را برانگیخته است.

آشکار شدن چهره واقعی معارضان سوری با درخواست کمک از رژیم صهیونیستی

سرزمین های اشغالی, رژیم صهیونیستی, الحیات, جروزالم پست, معارضان سوری, اسرائیل, سوریه, بین الملل, ارتش آزاد سوریه

به نقل از طاها پخش به نقل از الحیات، هیئتی از معارضان سوری از روز گذشته و با دعوت "انستیتو ترومن" در دانشگاه عبری اورشلیم به سرزمین های اشغالی سفر کرده است؛ مسأله ای که سبب آشکار شدن چهره واقعی معارضان سوری گردیده و اعتراضات بسیاری از دانشجویان عرب را نیز برانگیخته و این اقدام را نوعی مشروعیت بخشی به رژیم صهیونیستی قلمداد کرده اند.

طبق اعلام روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، "عصام زیتون" از اعضای ارتش آزاد سوریه و "سیروان کاجو" یکی از خبرنگاران کرد سوری، ریاست این هیئت را در سفر به سرزمین های اشغالی برای مصاحبه در خصوص بحران سوریه برعهده دارند. سفر این هیئت انتقادات بسیاری را برانگیخته است. یکی از دانشجویان عرب در خصوص سفر این هیئت سوری به سرزمین های اشغالی گفت: "ما هر روز به سبب حضور آنها (اسرائیلی ها) کشته می شویم؛ آنها نباید از اسرائیل درخواست کمک کنند."

سیروان کاجو مدعی شد که معارضان پیشنهاد ایجاد منطقه ای امن در طول مرز سوریه و اسرائیل را دارند. وی همچنین از رژیم اشغالگر قدس درخواست کرد تا به ملت سوریه در ایجاد دولتی کوچک در جنوب سوریه که بتوان دور از نظام حاکم بر این کشور در آن زندگی کرد، کمک کند!

وی در ادامه مدعی شد: نقش اسرائیل تشکیل یک چتر سیاسی برای معارضان و قانع کردن دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای یاری رساندن به ما در ایجاد یک منطقه امن و پرواز ممنوع بر فراز جولان است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :