ترامپ عامل کُند شدن روند سرمایه گذاری در ایران است | وال استریت ژورنال

تاریخ انتشار پست : 1395-10-30 دسته : بین الملل

به نوشته وال استریت ژورنال، پیروزی انتخاباتی "دونالد ترامپ" موجب کاهش سرمایه گذاری های خارجی در ایران شد.

وال استریت ژورنال: ترامپ عامل کُند شدن روند سرمایه گذاری در ایران است

سرمایه گذاری, دونالد ترامپ, سیاست, رئیس جمهور, هسته ای, تحریم, ایران, توافق, بین الملل, ترامپ, آمریکا

به نقل از طاها پخش ؛ پایگاه اینترنتی روزنامه وال استریت ژورنال در نقل ازی نوشت: پیروزی "دونالد ترامپ" در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، موجب شد سرمایه گذاری تجاری در ایران کند شود.

در این نقل از آمده است: پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، شرکت های کوچک و متوسط بین المللی برای ورود به بازار ایران دچار تردید شده و کمی در این خصوص تعلل می کنند.

"آنوبهاو سینگ"، مدیر فروش خارجی و بازاریابی شرکت "آفریپایپس" سازنده تجهیزات ارتباط از راه دور آفریقای جنوبی، اظهار داشت: به دنبال پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، تلاش برای ورود به بازار ایران پس از برجام متوقف شده است.

وی در این باره گفت: ما منتظر هستیم ببینیم ترامپ چه سیاست هایی را در قبال ایران اتخاذ می کند و سبعد تصمیم گیری کنیم.

ترامپ پس از پیروزی در انتخابات آمریکا به طور مستقیم تصمیمات و طرح های خود را درخصوص برجام اعلام نکرده است؛ اما در حین مبارزات انتخاباتی به شدت از برجام انتقاد کرده بود.

ترامپ در جریان مناظره نهایی با "هیلاری کلینتون"، نامزد شکست خورده دموکرات ها، برجام را احمقانه ترین توافقی خواند که تا به حال صورت گرفته است.

"مایکل فلین"، مشاور امنیت ملی، پیش تر توافق هسته ای ایران را یک توافق بد قلمداد کرده و هشدار داده بود این توافق می تواند به نابودی رژیم صهیونیستی منتهی شود. با این حال طبق نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، چنین لفاظی هایی نتوانست شرکت های بزرگی مانند بوئینگ، ایرباس، شل، توتال و گروه وودافون را از محک زدن بازار سرمایه گذاری در ایران بازدارد و هیچ یک از این شرکت ها پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا درخصوص ورود به بازار ایران دچار تردید نشدند.

در این میان، شرکت های کوچکتر به واسطه اندازه و وسعت خود نمی توانند ضررهایی را که در نتیجه تصمیم ترامپ به کناره گیری از برجام و تحریم شرکت هایی که با ایران معامله می کنند، تاب آورند. در گذشته، تحریم های آمریکا تاثیرات دلسردکننده ای بر شرکت هایی داشت که با ایران معامله می کردند زیرا برخی از این شرکت ها با آمریکا نیز ارتباط داشتند و در نتیجه تحریم ها ارتباطات خود را با شرکت های آمریکایی از دست می دادند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :