دیدار سفیر ایران با وزیر کشور ترکیه

تاریخ انتشار پست : 1395-11-1 دسته : سیاسی

در دیدار سفیر ایران در آنکارا با وزیر کشور ترکیه روند همکاری های مشترک در زمینه های امنیتی و انتظامی بررسی شد.ترکیه, سفیر ایران, سفیر ایران در آنکاراخبرگزاری فارس: محمدابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه دیدار و درباره توسعه روند همکاری های مشترک گفت وگو و تبادل و نظر کرد.

سفیر ایران در این دیدار با تاکید بر ضرورت تقویت مناسبات در سطوح متفاوت گفت: به موازات توسعه مناسبات دوجانبه حائز اهمیت خواهد بود که در جهت هم افزایی نسبت به ارتقای همکاری های مشترک در سطوح متفاوت منطقه ای و بین المللی نیز اهتمام مبذول داریم.

طاهریان فرد با اشاره به روابط خوب انتظامی بین دو کشور، اهمیت توسعه این روابط را در بخش های مختلف، اعم از کنترل و جلوگیری جرایم، افزایش مراقبت از مرزها و به خصوص برای پیشگیری از ترانزیت مواد مخدر، مبارزه با تروریسم و ممانعت از ترددهای غیر قانونی، مورد تاکید قرار داد.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در این ملاقات با ابراز مراتب همدردی و تسلیت خود با دولت و ملت ایران نسبت به ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: امیدوارم سال جاری نقطه عطفی برای ارتقاء سطح همکاری های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دو کشور به خصوص در زمینه های امنیتی و انتظامی باشد.

وزیر کشور ترکیه با ارزیابی آخرین حالت روابط و مناسبات دو کشور افزود: روند رو به گسترش همکاری های دو کشور بزرگ ایران و ترکیه امروز در بهترین سطح و شرایط قرار دارد. خصوصا اینکه موضوعات مشترک فراوانی برای توسعه همکاری داریم که نیازمند توسعه ارتباطات است.

در این ملاقات سرهنگ بارانی افسر رابط نیروی انتظامی ایران در آنکارا و علی باشترک معاون پلیس ترکیه نیز حضور داشتند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :