تشکیل پرونده حادثه ساختمان پلاسکو

تاریخ انتشار پست : 1395-11-1 دسته : اخبار اجتماعی

دادستان تهران از تشکیل پرونده حادثه ساختمان پلاسکو خبر داد.پلاسکوخبرگزاری ایسنا: دادستان تهران از تشکیل پرونده حادثه ساختمان پلاسکو خبر داد.

عباس جعفری دولت آبادی ضمن حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو و در جمع خبرنگاران و در تشریح اقدامات دادستانی تهران گفت: از روز گذشته و با وقوع حادثه، سه تن از معاونین دادستانی به صورت شبانه روزی در منطقه حضور دارند و مسائل مربوط به این حادثه را پیگیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه دستور تشکیل پرونده این حادثه داده شده است، افزود: با توجه به اینکه امداد و نجات در اولویت اقدامات قرار دارد از اعلام تشکیل پرونده برای این حادثه خودداری کردیم اما از روز گذشته این امر انجام شده و نقل از مقدماتی معاون دادستانی تهیه شده همچنین مدیران این ساختمان شناسایی شده اند و قطعاً باید درخصوص موارد ایمنی که رعایت نشده است، پاسخگو باشند.

دولت آبادی ادامه داد: خوشبختانه روند امدادرسانی در محل حادثه سرعت گرفته است و همچنین اجازه داده شد که ساختمان های جانبی اموال خود را از ساختمان خارج کنند تا اگر احتمال خطر برای این ساختمان ها به وجود آمد اموالشان کمتر آسیب ببیند.

دادستان عمومی تهران با تاکید بر دلخراش بودن این حادثه گفت: این حادثه باید درس عبرتی باشد چراکه بی تردید اقدامات پیشگیرانه هزینه کمتری دارد و از وقوع حوادث اینچنینی جلوگیری می کند. باید همه دستگاه هایی که ساختمان های بلند در اختیار دارند برای ساختمان های خود شناسنامه ایمنی تهیه کنند و متوجه این موضوع باشند که بعد از تذکر و اخطار کتبی که بخشی از آن برعهده شهرداری تهران است دادستانی اقدام لازم را انجام خواهد داد.

وی تاکید کرد: درخصوص ساختمان پلاسکو هیچ گونه نقل از کتبی به دادستانی اعلام نشده بود و تنها نقل ازی درخصوص رفع خطر و موارد ایمنی به مالکین ساختمان ارائه شده بود. قطعاً باید از چنین حوادثی درس بگیریم و با سرلوحه قرار دادن رعایت موارد ایمنی از وقوع چنین حوادث دلخراشی جلوگیری کنیم.

دولت آبادی درخصوص مجوز دادستانی برای تخریب ساختمان های جانبی پلاسکو در صورت ضرورت گفت: اعلام کرده ایم که برای نجات افراد گرفتار در زیر آوار هر تدبیری که به ضرورت لازم باشد دادستانی همکاری لازم را انجام خواهد داد و مجوزهای لازم را صادر خواهد کرد. قطعاً در چنین مواردی نمی توان منتظر پیدا کردن مالکین ساختمان ها ماند لذا مجوز تخریب ساختمان های جانبی در صورت ضرورت صادر شده است.

دادستان تهران در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر عزم دادستانی در مقابله با ساختمان هایی که موارد ایمنی را رعایت نمی کنند و موجب وقوع چنین حوادثی می شوند، گفت: چنین عزمی از گذشته در دادستانی وجود داشته به طوری که در حال حاضر درخصوص ساختمان هایی همچون علاءالدین و فردوسی ده ها مکاتبه انجام شده و دادستانی ضمن داشتن بیشترین همکاری قطعاً پیگیر نقل از های ارائه شده درباره ایمنی ساختمان ها خواهد بود.

وی تاکید کرد: در مورد هر ساختمانی که دستگاه های ذی ربط همچون شهرداری، سازمان آتش نشانی و پلیس که به صورت مستقیم با خطرات مواجه هستند نقل از کتبی به دادستانی ارسال شود دادستانی اقدام لازم را انجام خواهد داد چراکه نباید اجازه دهیم چنین حوادثی رخ دهد.

دولت آبادی درخصوص مقصرین و مصوبین حادثه ساختمان پلاسکو گفت: اجازه دهید روحیه ایثار و فداکاری به وجود آمده برای رفع بحران دچار خلل نشود و بعد از امداد و نجات قطعاً فرصت برای آسیب شناسی وجود دارد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :