ابراز امیدواری عربستان به تقویت روابط با آمریکا

تاریخ انتشار پست : 1395-11-4 دسته : بین الملل

عربستان سعودی، متحد آمریکا در منطقه خاورمیانه، امیدوار است در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، روابط میان ریاض و واشنگتن تقویت شود.

ابراز امیدواری عربستان به تقویت روابط با آمریکا


به نقل از طاها پخش به نقل از پرس تی وی ؛ خبرگزاری رسمی عربستان سعودی در نقل ازی نوشت، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور، در جلسه هفتگی کابینه به «روابط قدرتمند میان عربستان سعودی و آمریکا اشاره و ابراز امیدواری کرد که این روابط گسترش یابد و تقویت شود.»

کابینه عربستان سعودی همچنین به ترامپ برای پیروزی در انتخابات و به دست گرفتن قدرت در آمریکا تبریک گفت.

آمریکا و عربستان سعودی از چند دهه پیش روابط خود را بر مبنای امنیت در ازای نفت خام بنا نهادند. اما روابط میان ریاض و واشنگتن در دوره 8 ساله ریاست جمهوری باراک اوباما، تیره شد.

کنگره آمریکا چندی پیش با تصویب قانونی، به شهروندان آمریکایی اجازه داد تا از عربستان سعودی به خاطر نقش داشتن شماری از اتباع این کشور در حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001، شکایت کنند که این موضوع بر اختلافات میان ریاض و واشنگتن افزود.

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان، هفته گذشته گفت وی انتظار دارد که دولت ترامپ بیشتر در منطقه خاورمیانه و تحولات جهانی نقش آفرینی کند.

عربستان در حالی امیدوار به گسترش روابط با آمریکاست که ترامپ تهدید کرده است که ورود مسلمانان به خاک آمریکا را ممنوع خواهد کرد.

بعلاوه مایکل فلین، مشاور امنیتی ترامپ، چندی پیش مدعی شد که اسلام یک دین نیست بلکه یک «ایدئولوژی سیاسی» است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :