انتقال سفارت آمریکا به قدس اعلام جنگ علنی ضد اسلام است | مقتدی صدر

تاریخ انتشار پست : 1395-11-5 دسته : بین الملل

رهبر جریان صدر عراق هشدار داد انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی به منزله اعلام جنگ ضد اسلام است.


مقتدی صدر: انتقال سفارت آمریکا به قدس اعلام جنگ علنی ضد اسلام است


به نقل از طاها پخش به نقل از العالم؛ "مقتدی صدر"، رهبر جریان صدر عراق، روز سه شنبه در بیانیه ای تأکید کرد: در صورت انتقال سفارت آمریکا به قدس، این اقدام به منزله اعلام جنگ علنی ضد اسلام و بسیار شدیدتر از گذشته است.

مقتدی صدر تأکید کرد، این موضوع نیازمند آن است که این اقدامات اتخاذ شود:

نخست: یگانی ویژه برای آزادسازی قدس تشکیل شود.

دوم: اتحادیه عرب یا باید استعفا دهد یا منحل شود و یا اینکه با اقدامی جدی مانع این تعدی آشکار شود.

سوم: اقدام سازمان همکاری اسلامی باید به صورت جدی و واقعی باشد و نه نمادین، زیرا درغیر این صورت این امر به معنای پایان این سازمان است.

چهارم: همه دولت های اسلامی باید سفارت های اسرائیل و آمریکا را تعطیل کنند، و لااقل به صورت موقت آن را تعطیل کنند؛ به ویژه سفارت آمریکا.

پنجم: بستن فوری سفارت آمریکا در عراق.

مقتدی صدر در ادامه این بیانیه تأکید کرد: اگر از این اقدام خود دست کشیدند، این امر به معنای آن است که آمریکا صفحه جدیدی را در روابط خود با خاورمیانه و دولت های عربی و اسلامی گشوده است، به ویژه بعد از اظهارات ترامپ که گفته بود آمریکا در امور دیگر کشورها دخالت نمی کند و شعار او نخست منافع آمریکا است.

صدر خاطرشان کرد: همه این مسائل به این علت است که کشورهای دنیا سوم ... کشورهای فقیر و مظلوم، در امنیت باشند و از گزند دخالت های قدرت های بزرگ و سیاست هایشان در امان باشند؛ سیاست های غرب نتیجه ای جز ظلم، تروریسم، افراطی گری نداشته است.

صدر در پایان نوشت: تا زمانی که آنها (غربی ها) مسالمت جو باشند، ما منادی صلح هستیم؛ و تا زمانی که درهایشان را به روی ما بگشایند ما نیز منادی تعامل و ارتباط هستیم، در غیر این صورت درها را به روی آنها خواهیم بست.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :