زشت ترین اتفاق در تاریخ فوتبال اسپانیا

تاریخ انتشار پست : 1395-11-6 دسته : ورزشی

درگیری روسای باشگاه اتلتیکومادرید و کومپوستلا در جریان جلسه لالیگا یکی از زشت ترین تصاویر تاریخ فوتبال اسپانیا را رقم زد.خبرگزاری ایسنا: خسوس خیل از جنجالی ترین روسای باشگاه اتلتیکومادرید محسوب می شد که در اواخر قرن بیستم در راس باشگاه مادریدی قرار داشت. او به خاطر صدای خاص و قاطعش مشهور بود و از این طریق به راحتی با سرمربیان خداحافظی می کرد. از طرفی مانوئل کاندا، رییس کومپوستلا بود و همچون خیل رفتار می کرد. می توان گفت که بدلی از رییس اتلتیکو بود که از قابلیت های خیل برخوردار نبود چون ریاست در اتلتیکو با ریاست در کومپوستلا فاصله زیادی داشت.

در سال ۱۹۹۰، باشگاه ها با تلویزیون به منظور حق پخش قراردادی هشت ساله بستند و در آن زمان (۱۹۹۶) با نزدیک شدن به پایان قراردادها باشگاه به دنبال امتیازهایی برای قرارداد بعدی بودند. در میان باشگاه ها بحث تقسیم کردن پول مطرح بود. تیم های بزرگ بیشترین سهم را می خواستند. باشگاه های کوچک تر موافق بودند که تیم های بزرگ پول بیشتری دریافت کنند اما بحث بر سر مقدار آن بود. در این شرایط لالیگا به چهار تیم کومپوستلا، دپورتیوو لاکرونیا، تنریف و والنسیا مظنون شد که قوانین را زیر پا گذاشتند و به دنبال امتیازهایی همچون رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید برای حق پخش تلویزیونی هستند. به همین خاطر گفتگو های جنجالی در روزنامه ها منتشر شد  که سرآمد آنها صحبت های خیل و کاندا بود.

زشت ترین اتفاق در تاریخ فوتبال اسپانیا


در این شرایط لالیگا جلسه ای را برگزار و همه روسای باشگاه ها را دعوت کرد. ده ها دوربین تلویزیونی عکاس و خبرنگار برای پوشش این مراسم آمده بودند. بیشتر خبرنگاران با دستگاه ضبط صدا آمده بودند. خیل به همراه دو محافظ خود آمده بود و خوسه گونسالس فیدالگو (سرمربی تیم)، کاندا را همراهی می کرد. آن ها هنوز وارد جلسه نشده بودند که خیل هنگام احوال پرسی با کاندا به او توهین کرد و القاب نامناسبی را به رییس باشگاه کومپوستلا نسبت داد. کاندا با جملات مشابه پاسخش را داد و به سمتش رفت. در آن لحظه فیدالگو با خیل روبه رو شد و با مشت به صورت خیل کوبید.

سبعد محافظان خود را وارد ماجرا کردند و این درگیری، برای مدتی در مقابل دوربین ها ادامه داشت و طرفین به هم دائما توهین می کردند. رییس باشگاه کومپوستلا خیل را به ترسو بودن متهم کرد که محافظانش را برای حمایت وارد این درگیری کرد. به همین دلیل رییس اتلتیکو به کاندا پیشنهاد داد که در خیابان به تنهایی با هم روبه رو شوند. دوربین و میکروفون ها همه چیز را ثبت و ضبط کردند. این تصاویر در همه رسانه ها منتشر و تیتر اصلی روزنامه ها شد. شاید این بدترین عکس در تاریخ فوتبال اسپانیا باشد. فدراسیون، خیل را تا ۱۵ ژوئن محروم کرد اما این موضوع برای رییس اتلتیکو اهمیت نداشت چون تیمش در آن فصل لالیگا و جام حذفی را فتح کرد و توانست فصل را به بهترین شکل ممکن به پایان برساند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :