تاکید آیت الله نوری همدانی بر تشکیل اتاق فکر حوزه انقلابی

تاریخ انتشار پست : 1395-11-7 دسته :

آیت الله نوری همدانی در همایش حوزه انقلابی با بیان این که علما و بزرگان حوزه باید درباره اهمیت انقلاب، دستاوردها و تهدیدهای آن با مردم سخن بگویند بر تشکیل اتاق فکر حوزه انقلابی تاکید کرد.

تاکید آیت الله نوری همدانی بر تشکیل اتاق فکر حوزه انقلابی

به نقل از طاها پخش ازطاها پخش ، آیت الله نوری همدانی صبح امروز در همایش "حوزه انقلابی و رسالت های آن " که در مصلی قم برگزار شد،زنده نگه داشتن روحیه انقلابی در حوزه ها را مهم دانست و گفت: علما و شخصیت های علمی حوزه در ایجاد انقلاب پیشتاز بوده اند و باید شاخص های انقلاب در حوزه ها عملیاتی شود.

وی اولین شاخص در انقلاب را ولایت فقیه برشمرد و ادامه داد: اولین شاخص در انقلاب همان ولایت فقیه بوده و وجود ولایت فقیه بود که سبب ایجاد این تحولات عظیم شده است، امروز شخصیتی مانند آیت الله خامنه ای نمونه فردی شجاع است که در برابر نقشه های دشمنان ایستاده است.

استاد برجسته حوزه علمیه بیان کرد: دومین شاخصه انقلاب استکبارستیزی بوده و طبق سخن قرآن کریم نباید در برابر دشمن نرمشی داشته باشیم، چراکه هیچ وقت دشمنان با کینه ای که در دل خود نسبت به مسلمانان دارند با ما دوست نخواهند شد.

وی سومین شاخص انقلاب را وجود فرهنگ جهاد و شهادت دانست و افزود: همواره باید این فرهنگ در جامعه تقویت شده و باید جهادگرانی تربیت کنیم که اسلام را زنده نگه دارند، جهادگران و عالمان دینی نقش مهمی در حفظ اسلام دارند.

مرجع تقلید شیعیان ابراز کرد: ایجاد خودباوری در بین مردم و ایستادگی آنان در برابر دشمنان از دیگر شاخص های انقلاب است که امام خمینی(ره) با شکست خودباختگی جایگزین آن را شجاعت، خودکفایی و خودباوری قرار داد.

وی مردمی زیستن و برخورد با صهیونیست و همراهان آنان را دیگر شاخص های انقلاب برشمرد و گفت: علما و بزرگان حوزه باید در قم و سایر استان ها درباره اهمیت انقلاب، دستاوردها و تهدیدات آن با مردم سخن بگویند و در این زمینه لازم است اتاق فکری درباره حوزه انقلابی در حوزه علمیه قم تشکیل شود.

آیت الله نوری همدانی بابیان اینکه تربیت فقیه انقلابی در حوزه های یکی از وظایف مسئولان حوزه است، عنوان کرد: امروز مسئله مهمی به نام فضای مجازی به وجود آمده که دشمنان اسلام از طریق آن شبهاتی فراوانی را بیان می کنند، که باید در برابر آن آماده برای پاسخگویی به شبهات باشیم.
با اشاره به اهمیت زمان شناسی اظهار داشت: یکی از مباحثی که در روایات متعددی بر آن تأکید شد شناخت زمان است و در زمان کنونی جریانی به وقوع پیوسته که شناخت آن در سرنوشت کشور تأثیرگذار است.

وی بابیان اینکه استکبار با دست اندازی در کشورها به دنبال تغییر رویه به سود خود هستند، افزود: خداوند با موضوع ولایت فقیه هرگز اجازه نخواهد داد افراد ظالم و مستکبر بر انسان ها مسلط شده و موضوع ولایت فقیه مسئله جدیدی نیست.

مرجع تقلید شیعیان موضوع تحریم تنباکو و مشروطه را مدنظر قرار داد و خاطرنشان کرد: در این مسئله ها نتیجه مطلوب به دست نیامد و در ادامه راه انقلاب به دست قهرمان میدان های سخت سیاست، جهاد و فقه افتاد که پشتیبان تمام محرومان و مستضعفان دنیا شد.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی چراغ راهی برای همه است، تصریح کرد: سه کتاب "صحیفه نور"، "دفتر تبیان" و "وصیت نامه امام خمینی(ره)" ازجمله کتاب هایی بوده که همیشه تأکید بر آن ها داشته ام تا مردم با پرچمی که افراشته شده و ثمرات زیادی داشته بیشتر آشنا شوند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :