نجات جان مادر و نوزاد گرفتار در سیلاب از مرگ حتمی

تاریخ انتشار پست : 1395-11-7 دسته :

رئیس شبکه بهداشت دلگان گفت: با کمک پرسنل خانه بهداشت باغنیل دلگان، مادر باردار گرفتار در سیلاب این شهرستان از مرگ حتمی نجات یافت.

نجات جان مادر و نوزاد گرفتار در سیلاب از مرگ حتمی


به نقل از طاها پخش از طاها پخش ، یاور شریف زاده رئیس شبکه بهداشت دلگان با اشاره به وقوع سیلاب اخیر در این شهرستان، اظهار کرد: همراهان مادر بارداری که از نقاط روستایی در بخش جلگه چاه هاشم دلگان جهت زایمان بهداشتی قصد عزیمت به شهرستان ایرانشهر را داشتند به دلیل انسداد مسیر گرفتار شده اند.

وی با بیان اینکه این مادر باردار با یک دستگاه وانت سایپا از مسیری با مشکلات فراوان به خانه بهداشت روستای باغنیل جلگه چاه هاشم انتقال داده شده است، افزود: در این خانه بهداشت با کمک همراهان بیماران، زایمان مادر باردار انجام شد.

یاور شریف زاده با اشاره به اینکه نوزاد سیانوز( نوعی بیماری مادر زادی) شده بود، بیان کرد: با دادن تنفس مصنوعی و ماساژ، قفسه سینه کودک احیا و با نگهداری مادر و نوزادش تا حصول اطمینان، خدمتی کوچک و خدا پسندانه برای مردم منطقه جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مسدود بودن راه های مواصلاتی و همچنین قطعی خطوط تلفن، بهورزهای خانه بهداشت باغنیل هیچ گونه ارتباطی با پزشکان مرکز شهرستان دلگان، بخش جلگه و حتی سایر پزشکان نداشته اند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :