کسب سهمیه مسابقات جهانی توسط ملی پوشان بسکتبال با ویلچر ایران

تاریخ انتشار پست : 1395-11-8 دسته : ورزشی

ملی پوشان ایران در پنجمین روز از رقابت های انتخابی بسکتبال با ویلچر قهرمانی جهان، با غلبه بر استرالیا، سهمیه مسابقات جهانی را از آن خود کردند.

کسب سهمیه مسابقات جهانی توسط ملی پوشان بسکتبال با ویلچر ایران


به نقل از طاها پخش و به نقل از فدراسیون جانبازان و معلولین، تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان در یک دیدار حساس و نفس گیر موفق شد با نتیجه نهایی 64 بر59 برای دومین بار تیم استرالیا را مغلوب کرده و فردا برای دست یابی به عنوان قهرمانی به مصاف ژاپن خواهند رفت.

بر این اساس دیدار فینال روز شنبه، 9 بهمن ماه ساعت 14:30 به وقت محلی تایلند بین تیم های ایران و ژاپن برگزار می شود و تیم های استرالیا و تایلند نیز از ساعت 12 به وقت محلی برای کسب عنوان سوم با هم روبرو خواهند شد.

تیم ایران در مرحله ی مقدماتی مقابل تیم های تایلند، هند، استرالیا و چین به برتری دست یافت و مقابل ژاپن مغلوب شد.

این مسابقات برای کسب سهمیه ی رقابت های قهرمانی جوانان دنیا که سال آینده به میزبانی کانادا برگزار می شود در حال جریان است و از تیم های حاضر، سه تیم برتر مجوز حضور در این مسابقات را کسب خواهند کرد.

تیم ملی بسکتبال باویلچر ایران با ترکیب امیررضا احمدی(ایلام)، مهدی مظلوم(مازندران)، مهدی ماندگار(هرمزگان)، علی کریمی(اصفهان)، مجتبی کمالی(فارس)، محمد سیاری، همایون عسگری، مهدی عباسی (مرکزی)، پیمان میزان، حسنعلی کعبی، سیدمهدی موسوی (تهران)، رضا عیوضی(قم) با سرمربی گری حسن پالار در این رویداد ورزشی حضور یافته است.

مسعود فلاح به عنوان مربی، حبیب خمجانی به عنوان نماینده فنی در این اعزام همراه با ملی پوشان هستند و سرپرستی کاروان نیز بر عهده ی امیر ماندگار فرد است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :