روحانی نگران آمریکا رفتن آن عده ای است که خون مردم را در شیشه کرده اند

تاریخ انتشار پست : 1395-11-10 دسته : سیاسی

به هرحال معلوم نیست ناراحتی روحانی از دیوار کشیدن ترامپ بین ایران و امریکا به خاطر چیست. چون بعید است که نگران سفر افراد خاص در دولت باشد که با گرین کارت امریکا مشکل خاصی نخواهند داشت. عموم مردم ایران هم که راهی به امریکا ندارند. می ماند کسانی که خون مردم را در شیشه می کنند تا سالی دست کم یک بار بتوانند پز سفر به امریکا را بدهند. رئیس جمهور محترم قطعاً قسم یاد نکرده است که برای این عده نگران باشد. علی علوی در جوان نوشت: ترامپ اجازه نداد که روحانی مزه «بازگشت عزت به پاسپورت ایرانی» را بچشد. هر چند پیش از این اوباما هم به سفیر روحانی برای سازمان ملل ویزا نداد. در همین دولت یازدهم بارها پاسپورت ایرانیان بی عزت شد و در همین دولت سفر حج نیز به هم خورد. الآن می پرسند «اینکه دیگر نه می توانیم به مکه و خانه خدا برویم و نه به امریکا و خانه شیطان، از اعتدال دولت سرچشمه گرفته است یا از تدبیر او؟!»

به هرحال معلوم نیست ناراحتی روحانی از دیوار کشیدن ترامپ بین ایران و امریکا به خاطر چیست. چون بعید است که نگران سفر افراد خاص در دولت باشد که با گرین کارت امریکا مشکل خاصی نخواهند داشت. عموم مردم ایران هم که راهی به امریکا ندارند. می ماند کسانی که خون مردم را در شیشه می کنند تا سالی دست کم یک بار بتوانند پز سفر به امریکا را بدهند. رئیس جمهور محترم قطعاً قسم یاد نکرده است که برای این عده نگران باشد.

اما روحانی برای تلافی چه راه هایی دارد؟ شاید بگوییم راه ندادن امریکایی ها به ایران تضمین کننده هیچ فایده ای نیست. بعد عملاً راه تلافی برای روحانی بسته است و برای رئیس جمهور محترم ایران جز آنکه از دیوار ترامپ ابراز بیزاری کند، چاره ای نمی ماند.  یادآوری اینکه در تبلیغات انتخاباتی اش قول داده بود که عزت را به پاسپورت ایرانی باز می گرداند، برایش ناراحت کننده تر می شود و می داند که رقبا در انتخابات 96 این مهم را به طنز و کنایه فراوان به رخ او می کشند که آفرین براین اعتدال که در دولت تو هم از خانه خدا بازماندیم و هم از خانه شیطان!

روحانی احتمالاً با یک «اعتدال» دیگر هم در دولت ترامپ روبه رو می شود. وقتی به زودی خواهد دید که در مقابل «کندی اجرای برجام در دولت اوباما» با «سختگیری اجرای برجام در دولت ترامپ» مواجه شده است. هرچند کندی و سخت گیری از یک جنس هستند، اما به درد جفت و جور کردن نوع خاصی از اعتدال می خورند!

به هرحال بعید است صدای رئیس جمهور محترم ما و اعتراضاتش به گوش ترامپ برسد، همانطور که توصیه های خطیب محترم جمعه به گوش او نمی رسد. او الآن میزبان نخست وزیر انگلیس است و حرف های پیرزن مستأصل انگلیسی که «دوباره با هم رهبری دنیا را به عهده خواهیم گرفت»، آن قدر مستش کرده است که گوش به روی حرف همه جهان می بندد.
کاش دولت ما سرانجام می آموخت که با مردم خود سخن بگوید تا نیازی به تأسف خوردن از رفتار امریکا نداشته باشد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :