قانون مهاجرت به معنای منع ورود مسلمانان نیست

تاریخ انتشار پست : 1395-11-10 دسته : سیاسی

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در دفاع از فرمان اجرایی که مهاجرت به آمریکا را محدود می کند، اظهار داشت: این فرمان به معنای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا نیست و این فرمان عملکرد خوبی داشته است.


خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در دفاع از فرمان اجرایی که مهاجرت به آمریکا را محدود می کند، اظهار داشت: این فرمان به معنای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا نیست و این فرمان عملکرد خوبی داشته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: این فرمان به منزله ممنوعیت ورود مسلمانان نیست.

وی با دفاع از فرمانش گفت: عملکرد خوب آن را در فرودگاه ها و در اماکن دیگر شاهد بوده ایم.

ترامپ روز جمعه فرمان اجرایی را صادر کرد که برای چهار ماه ورود پناهجویان به آمریکا را محدود کرده و موقتا مانع از اقامت مسافران هفت کشور خاورمیانه از جمله ایران در این کشور می شود.

ترامپ افزود، این گام که در راستای عمل فوری و جدی به وعده انتخاباتی اش است از آمریکایی ها در برابر تروریسم حمایت خواهد کرد!

ترامپ تاکید کرد که فرمانش مربوط به مسلمانان نمی شود اما ممنوعیت های مربوط به این قانون با سخت گیری شدید اعمال خواهد شد و بررسی پیشینه متقاضیان ورود به آمریکا که به گفته او پیشتر انجام نمی شده، "باجدیت" انجام خواهد شد.

روز شنبه مقامات آمریکا بلافاصله این محدودیت ها را اجرایی کردند به طوریکه مسافران کشورهای مشمول ممنوعیت سفر به آمریکا در فرودگاه ها دستگیر شدند؛ این اقدامی است که با اعتراض گسترده در داخل آمریکا و خارج آن روبه رو شد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :