اقلیم کردستان عراق شکنجه کودکان را رد کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-11-11 دسته : بین الملل

اقلیم کردستان نقل از سازمان نظارت بر حقوق بشر را در خصوص شکنجه کودکان رد کرد.

اقلیم کردستان عراق شکنجه کودکان را رد کرد


به نقل از طاها پخش ؛ کمیته پاسخگویی به نقل از های بین المللی دولت اقلیم کردستان عراق با انتشار بیانیه ای نقل از اخیر سازمان نظارت بر حقوق بشر را درخصوص شکنجه کودکان توسط ارگان های امنیتی دولت این اقلیم رد کرد.

سازمان نظارت بر حقوق بشر به تازگی در نقل ازی اعلام کرد: دولت اقلیم کردستان عراق در بازجویی از کودکان بین 11 تا 17 سال که در مظان اتهام همکاری با داعش بودند، آنها را شکنجه کرده، بازجویی ها بدون حضور وکلای آنها بوده و اجازه نداده اند، بستگان این کودکان با آنها دیدار و گفت وگو کنند.

کمیته پاسخگویی به نقل از های بین المللی دولت اقلیم کردستان عراق در پاسخ به این نقل از ها تاکید کرد: بسیاری از افرادی که به اتهام همکاری با داعش بازداشت شده اند، براساس اطلاعات و مدارک مستند بوده است و در خصوص کسانی که زیر سن قانونی هم هستند، شرایط حقوقی برای آنها فراهم شده است.

این کمیته تصریح کرد: در خصوص این افراد، حفظ امنیت اقلیم کردستان عراق و خود آوارگان، اولویت اول ارگان های امنیتی دولت اقلیم کردستان عراق است.

به نقل از کمیته مذکوربا افراد زیر 18 سال به عنوان قربانیان دست داعش برخورد شده و در این خصوص دولت اقلیم کردستان عراق با سازمان های غیردولتی و خانواده های قربانیان نهایت همکاری را انجام داده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :