نگرانی تولیدکنندگان مواد غذایی و کشاورزی آمریکا از تنش میان ترامپ و مکزیک!

تاریخ انتشار پست : 1395-11-13 دسته : بین الملل

تولید کنندگان مواد غذایی و شرکت های باربری آمریکا می کوشند پیش از اقدامات ترامپ میزان صادرات خود به مکزیک را افزایش دهند.


نگرانی تولیدکنندگان مواد غذایی و کشاورزی آمریکا از تنش میان ترامپ و مکزیک!

به نقل ازطاها پخش به نقل از خبرگزاری رویترز، تولید کنندگان مواد غذایی و شرکت های باربری آمریکا می کوشند میزان صادرات خود به مکزیک را افزایش دهند. همچنین بعد از افزایش نگرانی ها درباره تجارت آمریکا با مکزیک، این شرکت ها به دنبال جایگزینی برای این کشور در صورت افزایش تنش ها میان دولت ترامپ و مکزیک درباره موضوع تجارت و مهاجرت هستند.

بر این اساس، بعد از آنکه دولت ترامپ اقدام به اعمال تعرفه 20 درصدی بر کالاهای وارداتی از مکزیک کرد و دیدار روسای جمهور دو کشور لغو شد، روابط سیاسی میان واشنگتن و مکزیکوسیتی در ماه میلادی جاری به سرعت به سردی گرایید. همچنین دونالد ترامپ بارها اعلام کرده است خواستار مذاکره مجدد درباره قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) است. قرارداد تجارت آزاد نفتا میان آمریکا، مکزیک و کانادا در دوره ریاست جمهوری کلینتون به امضا رسید.

مکزیک یکی از سه بازار بزرگ محصولات کشاورزی آمریکا است. برخی تولید کنندگان ذرت، سویا و خشکبار می کوشند فروش خود به مکزیک را افزایش دهند زیرا آنها اطمینانی درباره ریسک تعرفه های جدید تجاری ندارند.

رافا گارسیا، مدیر کل شرکت کشتیرانی "پراموس و کازن یو اس آ" در این باره می گوید: ما درباره آنچه در ماه آینده و هفته پس رخ خواهد داد چیزی نمی دانیم. آنها درحال تغییر شرایط با حداکثر سرعت هستند.

هفته گذشته بیش از 130 شرکت مواد غذایی و انجمن های صنفی در نامه ای به ترامپ، منافع پیمان نفتا را به وی یادآوری کردند.

بر طبق اعلام وزارت کشاورزی آمریکا، انتظار می رود مکزیک در سال 2016- 2017 به طور تقریبی 4 درصد از محصولات ذرت این کشور را خریداری کند. همچنین سازمان صادرات گوشت آمریکا اعلام کرد مکزیک 7.8 درصد تولیدات گوشت خوک این کشور را می خرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :