ارائه نخستین گزارش درباره افغانستان به دولت ترامپ

تاریخ انتشار پست : 1395-11-14 دسته : سیاسی

یک دیده بان آمریکایی با انتشار نخستین نقل از خود در پی دولت جدید آمریکا اعلام کرده است، دولت افغانستان به سختی نیمی از این کشور را تحت کنترل دارد.


خبرگزاری ایسنا: یک دیده بان آمریکایی با انتشار نخستین نقل از خود در پی دولت جدید آمریکا اعلام کرده است، دولت افغانستان به سختی نیمی از این کشور را تحت کنترل دارد.

 براساس این نقل از تعداد نیروهای امنیتی افغانستان رو به کاهش است در حالی که تولید مواد مخدر در این کشور طی ماه های گذشته افزایش یافته است.

بازرس ویژه امور سازندگی در افغانستان به عنوان عامل تهیه این نقل از می گوید، تنها نقطه روشن در حالت فعلی افغانستان کاهش قابل توجه فساد در روند تولید کالاها و ارائه خدمات است.

این نقل از ۲۶۹ صفحه ای امروز (چهارشنبه) منتشر شد.

جان سوپکو که در سال ۲۰۱۱ به عنوان بازرس اصلی ویژه عملیات سازندگی در افغانستان تعیین شده در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: این تازه ترین نقل از در واقع نخستین نقل ازی است که به دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا ارائه می شود.

وی تاکید کرد: این فرصت مناسبی برای دولت جدید آمریکاست تا سرمایه گذاری ۱۱۷ میلیارد دلاری واشنگتن در بازسازی افغانستان را در کنار نیروهای امنیتی خود در این کشور مورد بازنگری قرار دهد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :