ورود شهروندان 7 کشور منع شده به آمریکا آزاد شد

تاریخ انتشار پست : 1395-11-16 دسته : مجازی

اداره گمرک آمریکا گفته است کسانی که از هفته گذشته تحت تاثیر فرمان مهاجرت دونالد ترامپ، رئیس جمهوراین کشور قرارگرفته و امکان سفر به آمریکا را نداشتند، حال می توانند وارد این کشور شوند.


ورود شهروندان 7 کشور منع شده به آمریکا آزاد شد

به نقل از خبرنگار گروه مجله سرگرمی باشگاه خبرنگاران جوان: اداره گمرک آمریکا گفته است کسانی که از هفته گذشته تحت تاثیر فرمان مهاجرت دونالد ترامپ، رئیس جمهوراین کشور قرارگرفته و امکان سفر به آمریکا را نداشتند، حال می توانند وارد این کشور شوند.

بی بی سی نوشت: این اقدام بعد از آن صورت گرفت که دادگاهی درشهر سیاتل واشنگتن موقتا دستور اجرایی ترامپ را مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشوربه مدت سه ماه به آمریکا معلق کرد.این هفت کشور عبارتند از ایران، عراق، سوریه، یمن، سودان، سومالی و لیبی.

قاضی جیمز روبارت علیه ادعای وکلای دولت رای داد. وکلای دولت ادعا کرده بودند که ایالت ها جایگاه حقوقی لازم را برای به چالش گرفتن فرمان اجرایی ترامپ ندارند.

این حکم درست یک هفته پس ازامضای فرمان اجرایی ترامپ صادر شده است.

در پی صدور این حکم، کاخ سفید گفته است که علیه آن حکم درخواست تجدید نظر می دهد.

کاخ سفید همچنین در بیانیه ای فرمان اجرایی دونالد ترامپ را "قانونمند و مناسب" خوانده است.

در بیانیه آمده است:"فرمان اجرایی رئیس جمهور با هدف محافظت از کشور(آمریکا) صورت گرفته و او صلاحیت و مسئولیت قانونی برای حفاظت از مردم آمریکا را دارد."

در پی صدور این حکم اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا به خطوط هوایی گفته است مسافران این هفت کشور را به مقصد آمریکا سوار کنند.

برآورد شده است که فرمان اجرایی ترامپ بر ۶۰ هزار نفر از هفت کشور تاثیر گذاشته و ویزاهای این افراد به علت ممنوعیت ورود به آمریکا، لغو شده باشد.

دستور اجرایی ترامپ همچنین پذیرش پناهجو را برای ۱۲۰ روز معلق می کند و پذیرش پناهجو از سوریه تا آینده نامعلوم متوقف می شود.

به علاوه ویزای کسانی که از هفت کشور مزبور می آیند برای ۹۰ روز معلق می شود.

منبع:خبر انلاین

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :