نیروهای عراقی در انتظار زمان شروع عملیات آزادسازی غرب موصل

تاریخ انتشار پست : 1395-11-17 دسته : بین الملل

نیروهای نظامی عراق منتظرند در زمان معین، عملیات نظامی خود را علیه تروریست ها در نقاط غربی موصل شروع کنند.


نیروهای عراقی در انتظار زمان شروع عملیات آزادسازی غرب موصل


به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری شین هوا، مقامات نظامی عراق با اشاره به حمله قریب الوقوع به مواضع تروریست های داعش در نقاط غربی موصل، از اعزام نیروهای نظامی بیشتر به نقاط جنوبی این شهر خبر دادند.

منابع نظامی عراق افزودند گروه های زیادی از نیروها به همراه خودروهای زرهی و توپخانه به منظور تقویت نظامیان این کشور اخیرا وارد نزدیکی منطقه ابوسیف و ارتفاعات جنوبی موصل شدند.

گروه های نظامی عراق با استقرار در نقاط جنوبی و غربی موصل و به منظور اجرای عملیات آزادسازی باقیمانده نقاط تحت اشغال تروریست های داعش در موصل در آمادگی کامل به سر می برند.

در روزهای اخیر، بمب افکن های عراق و ائتلاف نظامی آمریکا از هوا و توپخانه های بغداد از زمین مواضع و مخفیگاه های تروریست های داعش را به ویژه در حوالی فرودگاه بین المللی موصل در نقاط جنوب این شهر مورد هدف قرار دادند.

نقل از ها حاکی است، نیروهای نظامی عراق منتظرند در زمان معین، عملیات نظامی خود را علیه اشغالگران تروریست از نقاط غربی موصل شروع کنند.

حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در 24 ژانویه، بعد از 100 روز مبارزه علیه تروریست های داعش از آزادی کامل نقاط شرقی موصل خبر داد.

نخست وزیر عراق نیز در 17 اکتبر، از شروع حملات شدید برای بازبعد گیری موصل، دومین شهر بزرگ عراق و آخرین مخفیگاه تروریست های داعش خبر داده بود.

دومین مرحله از آزادسازی کرانه شرقی موصل در 29 دسامبر شروع شد.

موصل در 400 کیلومتری شمال بغداد است و از 2014 تاکنون در اشغال تروریست های داعش قرار دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :