شهردار تهران مدیری پاسخگو است

تاریخ انتشار پست : 1395-11-17 دسته : اخبار اجتماعی

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: بدون شک اگر سقف طبقه 11 ساختمان پلاسکو ریزش نمی کرد و دستور خروج نیز صادر نمی شد، هم اکنون بیش از 70 کشته داشتیم.

شهردار تهران مدیری پاسخگو است


به نقل از خبرنگار طاها پخش ؛ احمد دنیامالی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بررسی ابعاد پلاسکو، اظهار داشت: پیشنهاد می دهم بعد از حادثه پلاسکو بودجه را به شهرداری بازگردانیم تا به آن با نگاه مدیریت ایمنی و مدیریت بحران اصلاحاتی انجام شود.

وی با بیان اینکه برنامه دوم پنج ساله نیازمند بازنگری است، افزود: بدون شک اگر سقف طبقه 11 ساختمان پلاسکو ریزش نمی کرد و دستور خروج نیز صادر نمی شد، هم اکنون بیش از 70 کشته داشتیم.

دنیامالی ادامه داد: بدون شک دموکراسی و لطف انقلاب اسلامی است که مدیری مانند شهردار تهران هم اکنون بعد از 12 روز عملیات سخت، امروز خود را موظف به پاسخگویی به ما کرده است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بر طبق آمارها هزار و 700 واحد پر خطر در شهر تهران وجود دارد، تصریح کرد: درخواست دارم تا شهرداری تهران 50 واحد را معرفی کند تا ببینیم آیا مسئولان که ادعا دارند آن را پلمب می کنند و یا اینکه هیچ توجهی نمی کنند؟

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون در شهری زندگی می کنیم که سازمان آتش نشانی آن سالانه 100 هزار مأموریت انجام می دهد، افزود: در حال حاضر 10 درصد کل جمعیت کشور در تهران زندگی می کنند، به همین علت این موضوع حساسیت کار در تهران را دو چندان می کند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در سال 93 قالیباف شهردار تهران با حضور در شورا اعلام کرد که ساختمان پلاسکو مشکل ایمنی دارد، گفت: وی اعلام کرد که منطقه 12 و آتش نشانی نامه ایمن نبودن بودن این ساختمان را به مالک ارسال کرده بودند.

دنیامالی با بیان اینکه برخورد سلبی با این ساختمان انجام شده است، افزود: نباید اصل قضیه را از یاد ببریم، چراکه این ساختمان بالاترین ویژگی اشتعال را داشته است.

وی گفت: باید کمیته حقیقت یاب تشکیل شود تا ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :