پشت پرده لغو دیدار رئال مادرید - سلتاویگو چیست؟

تاریخ انتشار پست : 1395-11-19 دسته : ورزشی

اعتراض های رئال مادرید نسبت به لغو دیدار برابر سلتاویگو با پاسخ های شهردار ویگو روبرو شد.


ایسنا: به نقل از آس، دیدار تیم های رئال مادرید و سلتاویگو که قرار بود شنبه برگزار شود، به دلیل شرایط جوی نامناسب لغو شد. این دیدار قرار بود یکشنبه شب برگزار شود. بعد از این اتفاق باشگاه رئال مادرید نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و از آبل کابایر (شهردار ویگو) انتقاد کرد. باشگاه مادریدی معتقد بود شهردار ویگو که از قبل از مشکل ورزشگاه خبر داشت، می توانست مانع از لغو بازی شود.

در مقابل کابایرو در گفتگو با روزنامه آس و کادناسر گفت : رفتار رئال مادرید نامناسب بود و مرا ناامید کرد. نمی توانند چنین سخنان مضحکی را درباره کارگران بیان کنند. برای من امنیت کارگران مهم است. قانون اجازه نمی دهد در شرایط جوی نامناسب کار کنیم. سقف ورزشگاه بالائیدوس دچار مشکل شده بود و کارگران به دلیل شرایط جوی نامناسب نتوانستند آن را به طور کامل تعمیر کنند.

شهردار ویگو در ادامه افزود: درک نمی کنم چرا در این باره بحث می کنند. ریسک برای برگزاری این بازی آشکار بود. مهم تر از همه چیز امنیت تماشاگران است.

بعد از این صحبت ها، باشگاه رئال مادرید به شدت از شهردار ویگو انتقاد و بیانیه ای صادر کرد و نوشت: «هیچ گاه باشگاه امنیت ورزشگاه بالائیدوس را زیر سوال نبرده است. اگر تعمیر ورزشگاه ممکن نبود، می توانستند آن بخش از ورزشگاه را ببندند و یا در نهایت بازی را در ورزشگاه نزدیک به بالائیدوس برگزار کنند.»

کابایرو (شهردار ویگو) بازهم ساکت نماند و نسبت به این بیانیه واکنش نشان داد و گفت : «رفتار رئال مادرید مناسب نیست. می خواهند جنجال به وجود آوردند. تصمیم گیری در رابطه با امنیت بدون و حرف حدیث بود چون بحث جان انسان ها در میان بود. امیدوار بودم باشگاه بزرگی همچون مادرید این موضوع را درک کند. رفتار نامناسب مادرید را درک نمی کنم. خطر موجود آشکار بود و نمی توانستیم در این ورزشگاه بازی برگزار کنیم.»

خاویر تباس (رییس لالیگا) نیز در این رابطه گفت : به عملکرد شهردار ویگو احترام می گذارم. در صورت برگزاری بازی برای تماشاگران و بازیکنان مشکل به وجود می آمد. رئال به دنبال امنیت و خواستار برگزاری بازی بود که امکانش وجود داشت. تنها رئال مادرید از این موضوع ضربه نخورد. سلتاویگو و آلاوس نیز ضربه خوردند. شرایط جوبی نامناسب بود پیش از این بازی دپورتیوو لاکرونیا و رئال بتیس نیز لغو شد.

او در ادامه افزود: انجام بازی در یک ورزشگاه دیگر ممکن نبود. چطور می توان در یک یا دو روز بازی را در ورزشگاه دیگری برگزار کرد؟ چطور می توان هزاران نفر را در چند لحظه جابه جا کرد؟ برای امنیت تماشاگران انتقال شان و ... چه اتفاقی می افتاد؟ برگزاری بازی در ورزشگاه دیگر در رقابت های لالیگا جایی ندارد.

با وجود صحبت های شهردار ویگو و رییس لالیگا، رئال مادرید از لغو این بازی ضرر دید. هم از لحاظ حق پخش تلویزیونی و هم فشرده شدن بازی ها. سفید پوشان نسبت به دیگر تیم های حاضر در لالیگا دو بازی کمتر دارند. این تیم به دلیل حضور در جام باشگاه های دنیا یک دیدار معوقه داشت و به تازگی برای این دیدار تاریخ مشخص شد. این تیم ۲۲ فوریه به مصاف والنسیا خواهد رفت. از طرفی باشگاه سلتاویگو توانست در میان دیدار رفت و برگشت نیمه نهایی کوپا دل ری استراحت کند. این تیم پنج شب در دیدار رفت برابر آلاوس با تساوی بدون گل متوقف شد. یا این حال آلاوس یکشنبه بازی خود را در لالیگا انجام داد و نسبت به لغو بازی رئال مادرید و سلتاویگو اعتراض کرد. این باشگاه خواستار به تعویق انداختن دیدار برگشت نیمه نهایی شد اما مورد موافقت فدراسیون فوتبال قرار نگرفت.

در نهایت به نظر می رسد موضوع وجود مشکل در ورزشگاه سلتاویگو و عدم توانایی این باشگاه در تعمیر ورزشگاه کاری بوده که با برنامه انجام گرفته است تا سلتا بتواند برای حضور در دیدار مقابل آلاوس در کوپا دل ری استراحت بیشتری داشته باشد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :