ابراز نگرانی بلژیک از گسترش افراط گرایی مورد حمایت عربستان در مساجد این کشور

تاریخ انتشار پست : 1395-11-21 دسته : بین الملل

مرکز نظارت بر تروریسم در بلژیک درباره گسترش افراط گرایی مورد حمایت عربستان سعودی در مساجد بلژیک ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی بلژیک از گسترش افراط گرایی مورد حمایت عربستان در مساجد این کشور


به نقل از طاها پخش به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ مرکز بحران ملی اکام بلژیک "OCAM" گفت نگاه افراطی وهابیت در شماری از مساجد بلژیک رو به گسترش است و این حرکت از سوی عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس مورد حمایت مالی قرار می گیرد.

بلژیک از زمان سه حمله انتحاری بمب گذاری در فرودگاه زاونتم و متروی بروکسل در ماه مارس سال 2016 که به کشته شدن 32 نفر منجر شد در وضع اضطراری قرار گرفته است.

این مرکز بحران در این نقل از نوشت ما معتقدیم شمار فزاینده ای از مساجد و مراکز اسلامی در بلژیک، مانند دیگر مناطق اروپا، تحت نفوذ وهابیت که دستگاهی برای تبلیغ سلفی گری است قرار دارد.

عربستان سعودی مهد وهابیت است، که به الهام بخشی ایدئولوژی افراط گرایی در سراسر دنیا اسلام متهم شده است.

این نقل از رسمی از بلژیک بیان می کند مقامات سعودی طرح کمک مالی سخاوتمندانه ای برای دانشجویان مسلمان از دیگر کشورها طراحی کرده اند.

در این نقل از نوشته شده است این دانشجویان به شدت تشویق می شوند تا به امام های مساجد خود در بلژیک تبدیل شده و یا در تبلیغ وهابیت در بلژیک و یا در نقاط فرانسوی و یا هلندی زبان فعالیت کنند.

این نقل از تاکید می کند مقامات سعودی و دستگاه وهابیت به دنبال این هستند تا نفوذ وهابیت را در جوامع مسلمان در اروپا تقویت کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :