خوشحالیم ترامپ چهره واقعی آمریکایی ها را برای جهان نمایان کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-11-21 دسته : سیاسی

مشاور وزیر امور خارجه گفت: خوشحالیم که اقدامات ترامپ چهره واقعی آمریکایی ها را به افکار عمومی جهان نشان می دهد.

خوشحالیم ترامپ چهره واقعی آمریکایی ها را برای جهان نمایان کرد


حسین شیخ الاسلام مشاور وزیرامور خارجه در مصاحبه با طاها پخش طاها پخش ، با بیان اینکه اوباما در دوران هشت ساله خود اقدامات زیادی را علیه ایران داشت، گفت: نخستین اقدام رئیس جمهور پیشین آمریکا علیه ایران اعمال تحریم های فلج کننده بود که خوشبختانه در این زمینه به موفقیت نرسید.

وی افزود: علی رغم انتظار سیاست گذاران آمریکایی کشورمان در دوران تحریم پیشرفت های بسیاری را در زمینه علمی، پزشکی، دفاعی، صنعت و... داشت و توانست چالش های حاصل از تحریم را به فرصت تبدیل کند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه تسلیح و حمایت تروریسم در منطقه برای مقابله با ایران و ایدیولوژی مقاومت، از دیگر برنامه هایی بود که در دوران اوباما پیگیری شد، اظهارداشت: ایجاد تشدد میان کشورهای اسلامی و اتخاذ مواضع رسمی علیه حکومت سوریه از سوی آمریکا و هم پیمانانی مانند فرانسه، عربستان، انگلیس و قطر از دیگر مصادیقی است که علیه محور مقاومت صورت گرفت چرا که ملت ایران معتقد بود که سرنوشت مردم سوریه باید توسط خودشان رقم بخورد.

مشاور وزیر امور خارجه تأکید کرد: خوشحالیم که اقدامات ترامپ چهره واقعی آمریکایی ها را برای جهان نمایان کرد. دستگیر کودک پنج ساله ایرانی به خوبی حقوق بشر آمریکایی را به افکار عمومی نشان داد.

وی افزود: ترامپ خود در دوره کاندیداتوری درباره فساد، فقر، بیکاری و موقعیت آمریکا در دنیا به خوبی شفاف سازی کرده است و مردم هم اظهارات پذیرفتند و اینها نشان دهنده این است که جامعه آمریکا هم از اوباما رضایت نداشت.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: رییس جمهور جدید آمریکا حتی قادر نخواهد بود به برجام دست بزند. چراکه برجام به سایر کشورهای جهان هم مربوط می شود و ترامپ نمی تواند خود را در برابر سایر کشورها قرار دهد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :