توتال سرمایه گذاری در ایران را منوط به تداوم لغو تحریم های آمریکا کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-11-22 دسته : بین الملل

مدیر عامل توتال اعلام کرد سرمایه گذاری نفتی در ایران منوط به تداوم لغو تحریم های آمریکا است.

توتال سرمایه گذاری در ایران را منوط به تداوم لغو تحریم های آمریکا کرد


به نقل از طاها پخش به نقل از شبکه پرس تی وی، مدیرعامل شرکت نفتی توتال فرانسه با اعلام اینکه این شرکت قصد دارد برای سرمایه گذاری در یک پروژۀ گازی 2 میلیارد دلاری در ایران در تابستان آینده تصمیم نهایی را اتخاذ کند، گفت این تصمیم منوط به تمدید لغو تحریم های امریکا است.

توتال اولین شرکت غربی فعال در بخش انرژی بود که از زمان لغو تحریم های بین المللی علیه ایران یک قرارداد مهم با تهران امضا کرد. هدف از این پروژه توسعۀ فاز 11 پارس جنوبی است.

پاتریک پویان، مدیرعامل توتال، افزود فاز 11 پارس جنوبی یکی از دو پروژه ای است که قرار است درصورتی که تغییری در تحریم ها اعمال نشود، شرکت آغاز آن ها را از تابستان تأیید کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، فرمان تعلیق این تحریم ها را امضا کرده بود، گفت: «دو فرمان اجرایی وجود دارد که قرار بود پیش از تابستان تمدید شود.»

پویان خطاب به خبرنگاران در پاریس، پایتخت فرانسه، گفت: «قرار بود این فرمان ها حدود 18 ماه به طول بینجامد؛ بنابراین رئیس جمهور ترامپ باید دربارۀ تمدید لغو تحریم ها یا بالتصویر اظهارنظر کند.»

ترامپ یکشنبه (17 بهمن) در گفتگو با فاکس نیوز گفته بود توافق هسته ای با ایران «بدترین توافقی است که من تاکنون شاهد مذاکره دربارۀ آن بوده ام.»

این در حالی است که رکس تیلرسون، وزیر خارجۀ آمریکا، تجدیدنظر کامل در توافق هسته ای با ایران را خواستار شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :