خالکوبی خانوم این قبیله دیدنی است تصاویر

تاریخ انتشار پست : 1395-11-22 دسته : مجازی

زنان قبایل "مون" و "مایان" در برما، به اهداف گوناگون، صورت خود را خالکوبی می کردند.

به نقل از خبرنگار طاها پخش گروه طاها پخش ؛ در گذشته خالکوبی دختران قبایل " مون" و "مایان" در شمال غرب برما، معروف بود. این بخشی از سنت هایی بود که مردم این قبایل به غلط در شرایط بحران اقتصادی و افزایش مالیات به آن پناه می بردند.

سالانه 700 نفر به شمال غرب برما سفر می کنند، اما شمار کمی از آنها به کوههای "مون" و "مایان" می روند و با ورود آنها به این منطقه، مورد استقبال گرم مردم این قبایل قرار می گیرند.

یکی از روستائیان می گوید: زنان این روستاها، برای جذب مردان بر صورت خود، تارهای عنکبوت خالکوبی می کردند. همچنین برخی از این زنان تمام صورت خود را خالکوبی می کردند و معتقد بودند: خالکوبی تمام صورت، نشان دهنده زیبایی است.

آنان جوهر خالکوبی را از صفرای گاو، دوده و چربی خوک تهیه می کردند و با سوزن به قسمت های متفاوت سر و صورت وارد می کردند. در میان این خالکوبی ها، خالکوبی گردن از همه دردناک تر بود و زنانی که تن به چنین کاری می دادند، شجاع محسوب می شدند.

در گذشته دختران و زنانی که خالکوبی نمی کردند، مورد توبیخ قرار می گرفتند، اما امروزه بعد از تسلط شورای نظامی بر این نقاط و اطلاع از تاثیر منفی خالکوبی بر سلامت، خالکوبی جرم است و هر کسی که خالکوبی کند مجبور به پرداخت جریمه های سنگینی می شود.

خالکوبی زنان این قبیله دیدنی است تصاویر


خالکوبی زنان این قبیله دیدنی است تصاویر


خالکوبی زنان این قبیله دیدنی است تصاویر


خالکوبی زنان این قبیله دیدنی است تصاویر


خالکوبی زنان این قبیله دیدنی است تصاویر


منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :