پنج ستاره اقطعالی پرسپولیس در دربی

تاریخ انتشار پست : 1395-11-23 دسته : ورزشی

در طول 16 فصل برگزاری رقابت های لیگ برتر هیچوقت پرسپولیس و اصولا هیچ تیم دیگری را مانند پرسپولیس مدل 95-96 منسجم و مقتدر ندیده ایم.


ورزش سه: در طول 16 فصل برگزاری رقابت های لیگ برتر هیچوقت پرسپولیس و اصولا هیچ تیم دیگری را مانند پرسپولیس مدل 95-96 منسجم و مقتدر ندیده ایم. آنها علاوه بر اینکه تا پایان هفته بیستم رقابت ها 9 امتیاز از نزدیک ترین تعقیب کننده شان پیشی گرفته اند ، اصولا گلی هم دریافت نمی کنند و به لطف فانتزی بازهای میانه میدانشان، چشم نواز نیز بازی می کنند. کارشناسان فوتبال با توجه به شرایط رقبای پرسپولیس قهرمانی این تیم را تقریبا مسلم می دانند . اما برای یک قهرمانی شیرین و خاطره انگیز پیروزی در دربی نیز الزامی است .

اما چه بازیکنانی می توانند برانکو را برای یک پیروزی دیگر برابر استقلال یاری کنند و نقش کلیدی را در این دیدار از خود به نمایش بگذارند.

سروش رفیعی

سروش رفیعی  بعد از پشت سر گذاشتن خدمت سربازی، در نیم فصل به جمع شاگردان برانکو اضافه شد و توازن قدرت در بین قرمزهای صدر نشین را به نفع قرمزهای تهرانی بهم زد. او که مورد توجه ترین بازیکن دربی 84 ام خواهد بود، به علت سبک فانتزی بازی اش خیلی زود محبوب سکوهای قرمز شد. رفیعی از ابتدای حضورش در پرسپولیس جایگاه خود را در  ترکیب این تیم پیدا کرده است و به همراه مسلمان زوجی ایده آل در میانه میدان تشکیل داده است. پاسهای سروش از امیدهای اصلی پرسپولیسیها در دربی است. هر چند که موضوع شادی احتمالی او بعد از گلزنی برابر استقلال هم به یکی از مسائل حاشیه ای پیرامون شماره 7 پرسپولیس تبدیل شده است.

سیدجلال حسینی

مدافع تمام نشدنی تیم ملی و پرسپولیس این روزها و در روزهای ابتدایی 35 سالگی اش در بهترین شرایط خود قرار دارد و لقب صخره، برازنده ی کاپیتان مستحکم پرسپولیس است که در این فصل با بازی های فوق العاده خود باعث شده  بهترین عملکرد دفاعی  تاریخ لیگ ایران به نام پرسپولیس ثبت شود. با حضور کاپیتان، دروازه پرسپولیس از همیشه دور تر و قهرمانی قرمزها از همیشه نزدیک تر به نظر می رسد. یک کلین شیت دیگر از سوی خط دفاعی سرخ پوشان به رهبری سید جلال، کار پرسپولیس را برای پیروزی در دربی بسیار ساده می کند.

مهدی طارمی

پاس میده یا هت تریک می کنه؟ این دیالوگ نقل ازگر دربی 82 ، نخستین تصویری است که از قرار گرفتن نام طارمی و دربی در کنار هم را برای طرفداران پرسپولیس تداعی می کند. او که عملکرد درخشانی در دربی های گذشته داشته است امید اول پرسپولیسی ها برای باز کردن دروازه سید مهدی رحمتی در دربی روز یکشنبه است. طارمی در این فصل هفته به هفته بهتر شد و در دیدارهای اخیر در فرم مطلوبی قرار دارد.مهاجم بوشهری قرمزپوشان قبلا هم نشان داده که مرد بازیهای بزرگ است و می تواند با گلزنی برابر استقلال ، خود را به صدر جدول گلزنان لیگ نزدیک تر کند.

محسن مسلمان

مسلمان  با بازیهای درخشان خود در فصل گذشته لیگ برتر از ارکان اصلی نایب قهرمانی قرمزپوشان بود.او که در هفته های ابتدایی لیگ کمتر از حد انتظار ظاهر شده بود ،اکنون به فرم مطلوب خود برگشته است. با محرومیت کامیابی نیا، محتمل است که برانکو نقش تدافعی تری را به نسبت دیدارهای گذشته به مسلمان بسپارد. آخرین گلزن قرمزها در دربی  میتواند با دوندگی و هوش خود نقش مهمی را در این دیدار ایفا کند.

وحید امیری

ستاره ی فصل گذشته نفت تهران در پرسپولیس هم در قامت یک ستاره ظاهر شده است و با گل های حساس خود بارها برانکو را از بن بست نجات داده است. از اردوی پرسپولیس خبر می رسد امیری در دربی پیش رو به خط هافبک منتقل خواهد شد تا با نفوذ هایش از فضای پشت سر خسرو حیدری استفاده کند . امیری که تا بدین جای فصل 3 گل سه امتیازی برای تیمش به ثمر رسانده است امید دیگر قرمزپوشان برای جدال حساس روز یکشنبه است.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :