تسلط ارتش سوریه بر منطقه راهبردی جنوب الباب/هلاکت 650 تروریست | وزارت دفاع روسیه

تاریخ انتشار پست : 1395-11-23 دسته : بین الملل

نیروهای دولتی سوریه موفق شدند منطقه راهبردی تادف درجنوب شهرالباب را تحت کنترل خود درآورند.

وزارت دفاع روسیه: تسلط ارتش سوریه بر منطقه راهبردی جنوب الباب/هلاکت 650 تروریست


به نقل از طاها پخش به نقل از العالم ؛ بنابراعلام پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد نیروهای دولتی سوریه با اجرای عملیاتی با پشتیبانی هوایی روسیه، توانستند منطقه تادف را از سلطه گروه های مسلح خارج کنند.

دربیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است که نیروهای دولتی سوریه درجریان عملیات جنگی درمنطقه تادف، توانستند 650 تروریست را به هلاکت برسانند و دو دستگاه تانک، 4 خودروی زرهی نیروهای پیاده نظام، 18 خودروی حامل سلاح های سنگین و 6 خودروی بمب گذاری شده را منهدم کنند.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد منطقه تادف از جمله مواضع مستحکم عناصر مسلح در ورودی شهر الباب به شمار می رود که در شمال شرق استان حلب واقع است.

به موجب این بیانیه، نیروهای دولتی سوریه با این حمله، خود را به خط حائل با تشکیلات موسوم به «ارتش آزاد سوریه» رساندند ودراین باره هماهنگی های لازم را با ترکیه انجام دادند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد نیروهای دولتی سوریه سلطه خود را به طور کامل برجاده منتهی به شهر الرقه گسترش دادند؛ جاده ای که یگان های داعش در شهر الباب از طریق آن به سلاح و مهمات تجهیز می شدند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :