افتتاح دو موزه تاریخ طبیعی و فسیل در خانه فروتنی بیرجند

تاریخ انتشار پست : 1395-11-24 دسته : فرهنگی و هنری

موزه تاریخ طبیعی و موزه فسیل خراسان جنوبی با حضور فرماندار بیرجند و معاون میراث فرهنگی و معاون صنایع دستی خراسان جنوبی افتتاح شد.


به نقل از طاها پخش طاها پخش به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی؛ موزه تاریخ طبیعی و موزه فسیل خراسان جنوبی با حضور فرماندار بیرجند، معاون میراث فرهنگی و معاون صنایع دستی خراسان جنوبی و رئیس میراث فرهنگی بیرجند و جمعی از مسؤلان در خانه فروتنی بیرجند افتتاح شد.

علی شریعتی منش، معاون میراث فرهنگی خراسان جنوبی، موزه فسیل خراسان جنوبی را کم نظیرترین موزه فسیل در کشور دانست و گفت: «موزه فسیل خراسان جنوبی در محور بافت تاریخی شهرستان بیرجند قرار دارد و این مجموعه به شخصی که دارای مجموعه فسیل بود، تحویل داده شده است.»

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: «کار مرمت خانه فروتنی از سال 87 شروع شده و اعتبارات آن استانی و ملی است و تاکنون مبلغ 200 میلیون تومان برای مرمت بنا هزینه شده است.»

او افزود: «این بنا از جمله بناهای با ارزش و قدیمی شهرستان بیرجند است که در سال 58 تملک شد. 90 درصد فسیل های موجود در موزه فسیل خراسان جنوبی متعلق به استان و فقط 10 درصد از آن متعلق به خارج از خراسان جنوبی است.»

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :