نمایشگاه دست بافته های بلوچ در موزه فرش افتتاح شد

تاریخ انتشار پست : 1395-11-25 دسته : فرهنگی و هنری

نمایشگاه دستبافته های بلوچ با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران و پیشکسوتان هنر فرش دستباف در موزه ملی فرش ایران ایران گشایش یافت.


نمایشگاه دست بافته های بلوچ در موزه فرش افتتاح شد

به نقل از طاها پخش طاها پخش به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران؛ رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در حاشیه افتتاح این نمایشگاه با اشاره به اینکه ایران در جهان با هنر فرش دستباف شناخته می شود، خاطرنشان ساخت: هنر زبان بسیار گویایی برای انتقال ارزش ها و فرهنگ و تمدن ایران است.

خسروآبادی گفت: بیشتر گردشگران خارجی که به تهران سفر می کنند بازدید از موزه ملی فرش ایران را در برنامه خود قرار می دهند که این موضوع نشان از جایگاه و اعتبار جهانی هنر فرش دست بافت ایرانی دارد.

خسروآبادی گفت: امروز در عرصه جهانی شدن باید از داشته های فرهنگی و تمدنی خود به درستی محافظت نماییم، تا اجازه ندهیم سایر کشورها طرح و نقش فرش ایرانی را به نام خود ثبت و معرفی کنند.

وی حفظ هنر فرش دست بافت را در طول تاریخ کاربردی بودن آن در زندگی خانواده های ایرانی دانست و افزود: ساده ترین راهکار برای صیانت از هنر فرش دستباف، معرفی آن به نسل های امروزی در قالب نمایشگاه های فرش و دست بافته های اصیل ایرانی و قرار دادن هنرهای سنتی در سبد خرید خانوارهای ایرانی است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت : فرش ایرانی بر طبق فرهنگ ، اندیشه و باور مردمان نقاط متفاوت این سرزمین کهن بافته شده است و این موضوع تنوع زیادی را در طرح و نقش فرش ایرانی به وجود آورده است که باید در قالب نمایشگاه های متفاوت منطقه ای و قومی به نمایش عموم و گردشگران خارجی گذاشته شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :