خط مشی عربستان متکی بر میانه رویی و مقابله با تروریسم است! | ملک سلمان

تاریخ انتشار پست : 1395-11-25 دسته : بین الملل

پادشاه عربستان سعودی مدعی شد سیاست این کشور مبتنی بر اجتناب از خشونت و مقابله با تروریسم است.

ملک سلمان: خط مشی عربستان متکی بر میانه رویی و مقابله با تروریسم است!

به نقل از طاها پخش به نقل از روزنامه الحیات، پادشاه عربستان سعودی در دیدار با مسئولان کشورش، گفت: عربستان با چالش هایی مواجه است که این چالش ها ممکن است بر منافع این کشور تاثیرگذار باشد.

پایگاه اینترنتی روزنامه الحیات چاپ لندن در شماره امروز خود نوشت: روز گذشته، سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان سعودی، در دیدار با عادل جبیر، وزیر خارجه عربستان، مقامات بلندپایه این وزارتخانه و رؤسای دفاتر نمایندگی خارج از کشور در کاخ الیمامه در ریاض بر لزوم هوشیاری و معرفی نقش عربستان در برقراری صلح تاکید کرد.

ملک سلمان همچنین گفت: «باید درباره خط مشی و سیاست عربستان توضیح دهید، که بر میانه رویی، تسامح، اعتدال، حفظ همزیستی بین ملت ها، اجتناب از خشونت و تروریسم و حمایت از حسن همجواری متکی است.»

شاه عربستان سعودی در دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، نیز روابط ریاض با این نهاد بین المللی و راه های تقویت این روابط را بررسی کرد.

گوترش نیز با بیان این که هدف از سفر منطقهای خود، کمک کردن به اسماعیل ولد الشیخ، فرستاده سازمان ملل به یمن، تصریح کرد: «ولد الشیخ به صورت حرفه ای و بدون جانبداری در یمن فعالیت می کند و از حمایت کامل برخودار است.»

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :