صادرات 241 میلیون دلاری محصولات کشاورزی

تاریخ انتشار پست : 1395-11-25 دسته :

رئیس جهاد کشاورزی استان از صادرات 241 میلیون دلاری محصولات کشاورزی در سال جاری در استان خبر داد.

صادرات 241 میلیون دلاری محصولات کشاورزی

به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش ؛ منصور رضوانی جلال اظهار داشت: پارسال 223 میلیون دلار محصولات کشاورزی از استان همدان صادر شده است.

وی از صادرات ۲۹ هزار تنی کشمش در استان همدان خبرداد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این رقم به ۴۵ هزار تن برسد.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در سال های اخیر گمرک در زمینه صادرات به خوبی وارد شده است، افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال 290 میلیون دلارمحصول کشاورزی از استان صادر شود.

رضوانی از صادرات 29 هزار تنی کشمش از استان خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می شود صادرات کشمش تا 45 هزار تن افزایش یابد.

رئیس جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: دولت به ازای هر یک کیلو کشمش 500 تومان یارانه به تولید کنندگان می دهد و این در حالی است که قبلا 200 تومان پرداخت می کرد.

رضوانی گفت: ملایر با ظرفیت بالا در تولید و فرآوری انواع کشمش به عنوان قطب مطرح استان همدان در صادرات و نیز از شهرستان های مطرح در تولید کشمش در کشور است.

وی ادامه داد: سالانه بیش از 220 هزار تن انگور از تاکستان های ملایر برداشت می شود و درآمد بسیاری از مردم این شهرستان از تولید انگور و کشمش است.

رضوانی جلال از صادرات 98 هزار تنی سیب زمینی خبر داد و بیان داشت: همچنین صادرات سایر محصولات استان از جمله سیر و محصولات لبنی در حال انجام است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :