امضای موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری میان ایران و لوکزامبورگ

تاریخ انتشار پست : 1395-11-25 دسته : اقتصادی

موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری به منظور تضمین حقوقی سرمایه سرمایه گذاران دو کشور از ایران و لوکزامبورگ امضاء شد.

امضای موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری میان ایران و لوکزامبورگ


به نقل از طاها پخش به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، در دیدار وزیر امور خارجه و اروپایی لوکزامبورک با وزیر اقتصاد کشورمان که در محل این وزارتخانه صورت گرفت، دو طرف خواستار توسعه روابط مالی و اقتصادی دو کشور شدند.

علی طیب نیا در این دیدار با اشاره به نتایج مثبت مذاکرات هسته ای و برداشته شدن تحریم ها تاکید کرد: ما به تمامی تعهدات خود در برجام عمل کردیم.

وی افزود: سیاست کلی ایران، بهبود روابط با کشورهای اروپایی و بویژه لوکزامبورگ است و امضای این موافقتنامه نشانه ای از حسن نیت و علاقمندی دو کشور برای توسعه روابط اقتصادی است.

وزیر اقتصاد کشورمان با بیان اینکه از پیشرفت روابط بانکی راضی نیستیم تصریح کرد: سفر رئیس کل بانک مرکزی به همراه مدیران بانکی به لوکزامبورک می تواند موثر باشد.

طیب نیا با اشاره به علاقمندی ایران برای امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف گفت: این موافقتنامه در کنار برقراری روابط بین بانکهای دو کشور می تواند تاثیرگذار باشد.

وزیر اقتصاد کشورمان افزود: بازار سرمایه ما نیز تمایل به ایجاد روابط با نهادهای مالی لوکزامبورک دارد.

در ادامه این دیدار "ژان اسلبورن" وزیر امور خارجه و اروپایی لوکزامبورک ضمن ابراز خرسندی از انجام این دیدار، از علاقمندی کشورش برای همکاری در بخشهای حمل و نقل هوایی و سرمایه گذاری خبر داد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :