حکم اعدام غیابی برای قاتل فراری

تاریخ انتشار پست : 1395-11-26 دسته : آخرین اخبار حوادث

مرد افغان که درجریان درگیری با هموطنش، او را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، بعد از 5 سال فرار، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری به طور غیابی محاکمه و به اعدام محکوم شد.روزنامه ایران: مرد افغان که درجریان درگیری با هموطنش، او را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، بعد از 5 سال فرار، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری به طور غیابی محاکمه و به اعدام محکوم شد.

ساعت 9:30 دقیقه 7 شهریور 90، پلیس و بازپرس کشیک شهرستان پاکدشت از جنایت هولناکی در یکی از خیابان های این شهر باخبرشدند. مقتول مرد افغانی به نام «علی» بود که با ضربات متعدد چاقو کشته شده بود. بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات درباره این جنایت شروع شد.

مأموران در اولین گام سراغ همسر مقتول رفتند. این زن در اظهاراتش به مأموران آگاهی گفت: «شوهرم صبح برای خرید شارژ تلفن همراه از خانه خارج شد اما دقایقی پس همسایه ها گفتند او در خیابان چاقو خورده است. وقتی هراسان به خیابان رفتم دیدم شوهرم غرق در خون روی زمین افتاده است.» در ادامه یکی از ساکنان محلی که شاهد درگیری دو مرد افغان بود نزد پلیس رفت و گفت: «من قاتل را می شناسم.او محمد نام دارد وهمسایه مقتول است.

با چشمان خودم دیدم که او با چاقو علی را کشت و فرار کرد.»با تعیین هویت متهم به قتل، عملیات جست و جو برای بازداشت اش وارد مرحله جدیدی شد. از آنجا که احتمال می رفت مرد افغان بعد از فرار با خانواده اش تماس بگیرد، تحقیقات از نزدیکان او در دستور کار قرار گرفت.

خواهر محمد در اظهاراتش به پلیس گفت: «یک روز پس از این جنایت برادرم «محمد» با من تماس گرفت و گفت قصد دارد از کشور خارج شده و به استرالیا برود. اما نیاز به پول داشت. محمد به من گفت دیروز صبح از پشت بام خانه شاهد صحنه حمله وحشیانه و آزار و اذیت زن برادرم توسط علی-مقتول- بوده است. به همین علت با مقتول درگیر شده و او را به خیابان کشانده و با چاقو کشته است.»

 با توجه به اینکه بعد از پنج سال هیچ ردی از متهم فراری پیدا نشد، پرونده به درخواست خانواده مقتول در نوبت محاکمه قرار گرفت. صبح دیروز رسیدگی به این پرونده در شعبه چهارم دادگاه کیفری به ریاست قاضی عبداللهی و با حضور قاضی کیخواه-مستشار- انجام شد. قضات با توجه به درخواست قصاص نماینده دادستان وهمچنین اولیای دم - فرزندان مقتول- قاتل فراری را به طور غیابی به قصاص نفس محکوم کردند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :