صادرات نفت ایران به کره جنوبی 2 برابر شد

تاریخ انتشار پست : 1395-11-27 دسته : اقتصادی

کره جنوبی واردات نفت خود از ایران را در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر افزایش داد.


خبرگزاری تسنیم: کره جنوبی واردات نفت خود از ایران را در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر افزایش داد.

در حالی که ایران همچنان به افزایش تولید نفت خود برای بازبعد گیری سهم بیشتری از بازار ادامه می دهد، کره جنوبی واردات نفت خود از ایران را در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر افزایش داد.

بر طبق آمارهای گمرکی، کره جنوبی، یکی از مشتریان زیاد نفت ایران، در این ماه، 1.79 میلیون تن معادل424 هزار و 143 بشکه از تهران نفت خرید. این رقم یک سال قبل 859 هزار و 223 تن، و در ماه قبل 1.55 میلیون تن بود.

ایران، یکی ازاعضای مهم اوپک سال گذشته از توافق اوپک برای کاهش تولید مستثنی شد. تولید فعلی نفت ایران بر طبق اعلام وزیر نفت این کشور نزدیک به 3.9 میلیون بشکه در روز است.

در مقابل، واردات نفت کره جنوبی از عربستان در ماه ژانویه 17.3 درصد نسبت به ماه قبلی کاهش داشت و به 3.32 میلیون تن، معادل 785 هزار و 84 بشکه در روز رسید.

بر طبق آمارهای گمرکی، به طور کلی، کره جنوبی در ماه ژانویه امسال 12.41 میلیون تن نفت وارد کرده که معادل 2.93 میلیون بشکه در روز بوده است. این رقم 14 درصد بالاتر از 10.88 میلیون بشکه ای است که این کشور در ژانویه سال گذشته وارد کرده بود و 6.3 درصد کمتر از 13.24 میلیون تنی است که کره جنوبی در ماه دسامبر وارد کرد.

آمارهای نهایی واردات نفت کره جنوبی در ماه ژانویه اواخر ماه جاری توسط شرکت ملی نفت کره منتشر خواهد شد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :