رئیس جمهور افغانستان حمله تروریستی به زیارتگاه صوفیان پاکستان را محکوم کرد

تاریخ انتشار پست : 1395-11-29 دسته :

اشرف غنی حمله تروریستی به زیارتگاه صوفی ها در پاکستان را محکوم کرد.

رئیس جمهور افغانستان حمله تروریستی به زیارتگاه صوفیان پاکستان را محکوم کرد


به نقل از خبرنگار طاها پخش ، در پیام محمد اشرف غنی در پی حمله تروریستی به زیارتگاه صوفیان پاکستان آمده است: دولت جمهوری اسلامی افغانستان همواره بر مبارزه جدی علیه همه گروه های تروریستی به شمول داعش تأکید کرده و تروریزم را خطر جدی و دشمن مشترک همۀ کشورها می داند. این گروه ها همواره مردمان افغانستان و سایر مناطق را مورد هدف قرار داده که فایق آمدن به این پدیده، یک اجماع منطقه ای و فرا منطقه ای را می طلبد.

رئیس جمهور محمداشرف غنی ضمن محکوم نمودن حملۀ تروریستی روز گذشته در زیارت گاه صوفی ها در ایالت سند پاکستان که منجر به جان باختن و مجروحیت تعدادی از شهروندان آن کشور گردید گفت، صوفی ها همواره ترویج گر صلح و اخوت بوده و تروریستان یک بار دیگر ثابت ساختند که به ارزش های اسلامی و انسانی باورمند نیستند که این اعمال شان در هیچ دین و آئین توجیه پذیر نمی باشد.

رئیس جمهور غنی معتقد است که صداقت وارادۀ عمل در زمینۀ مبارزه با تروریزم، سبب خواهد شد تا این پدیدۀ خطرناک و شوم موفق به ادامه جنایات بشری در هیچ کشوری نگردد.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان همواره صداقت و تعهد خود را در راستای تأمین صلح، ثبات و مبارزه با تروریزم ثابت ساخته، سال های زیادی است که قربانی های بی شماری داده است و انتظار دارد که کشورهای دیگر نیز صداقت شانرا در جهت مبارزه با تروریزم به منصۀ اجرا قرار دهند.

آمار تلفات حمله انتحاری شب گذشته به حرم «لعل شهباز قلندر» در ایالت سند پاکستان به ۸۰ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی افزایش یافت.

انفجار انتحاری در نزدیکی حرم «لعل شهباز قلندر» در ایالت «سند» مرگ بارترین حمله در دوسال گذشته در پاکستان به شمار می رود.

گروه داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

رسانه های پاکستانی به نقل از مقامات دولت این کشور اعلام کردند که این حمله در خاک افغانستان سازماندهی شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :