پاسخ کوبنده مردم در حماسه ی ۲۲ بهمن به رئییس جمهور تازه کار آمریکا

تاریخ انتشار پست : 1395-11-29 دسته :

امام جمعه قم حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را مورد توجه قرار داد و گفت: مردم در اوج تهدیدات رئیس جمهور تازه کار آمریکا، در صحنه حاضر شدند و حماسه ای بزرگ را رقم زدند.

پاسخ کوبنده مردم در حماسه ی ۲۲ بهمن به رئییس جمهور تازه کار آمریکا


به نقل از خبرنگار طاها پخش طاها پخش از طاها پخش آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، در ادامه مبحث خود در خصوص مراحل امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: یکی از مباحث مهم در امر به معروف و نهی از منکر زمینه سازی برای اجرای معروف و پرهیز از منکر در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم معروف در جامعه شکل گرفته و منکر در جامعه تحقق پیدا نکند نیاز به زمینه ها و پیش نیازهایی دارد، خاطرنشان کرد: اگر این پیش نیاز ها محقق شود ترویج معروف و پرهیز از منکر در جامعه تسهیل می شود.

امام جمعه قم با بیان اینکه تکالیف الهی سازنده و آگاهی بخش برای جامعه هستند، بیان کرد: همین تکالیف الهی با زحمت و مشقت توأم هستند.

وی با بیان اینکه برای نهادینه کردن معروف در جامعه ضروری است از شیوه آسان سازی در آموزه های دینی استفاده کنیم، افزود: ارشاد تدریجی از مسائل مهمی است که باید در ترویج معروف در جامعه به آن توجه شود.

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: تشویق از دیگر راهکارهایی است که باید در امر به معروف و نهی از منکر به آن توجه شود.

وی برخوردهای حمایتی اعم از مادی و معنوی نسبت به آمران به معروف و ناهیان از منکر را ضروری دانست و تاکید کرد: شرایط جامعه ما به گونه است که باید حمایت های مادی و معنوی از آمران به معروف و ناهیان منکر صورت گیرد تا فضای جامعه ما به فضای دینی تبدیل شود.

حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به اینکه مردم همواره حضوری حماسی در عرصه های متفاوت انقلاب اسلامی داشته اند، خاطرنشان کرد: حضور هوشمندانه ملت تمام توطئه های دشمن را در مراحل متفاوت از بین می برد و خنثی می کند.

امام جمعه قم حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: مردم در اوج تهدیدات رئیس جمهور تازه کار آمریکا، اینچنین در صحنه حاضر شدند و حضوری بسیار گسترده تر نسبت به سال های گذشته داشتند و حماسه ای بزرگ را رقم زدند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی دو پیام روشن داشت، افزود: رهبری فرمودند: مردم خودشان جواب یاوه گویی ها را خواهند دادند و اینچنین شد؛ این حضور قیمت و ارزش دارد و اقدامی عبادی است.

حسینی بوشهری بیان کرد: مردم با این راهپیمایی به دوستان انقلاب نشان دادند که ملت ایران در مسیر پیشرفت و تمدن سازی با صلابت حرکت می کند. همچنین مردم با حضور خود به جهان نشان داد که تهدیدها، توطئه ها و برنامه ریزی های دشمنان تاثیری در اراده ایشان ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم پای انقلاب ایستاده اند و اگر از زمین و آسمان خون ببارد ملت در صحنه باقی می مانند، تاکید کرد: مردم به مسؤولان پیام دادند که با وجود مشکلات به صحنه می آیند چرا که با نظام و رهبری پیمان بسته اند. البته این حضور به این معنا نیست که از عملکرد مسؤولان گلایه مند نیستند.

امام جمعه قم با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات کشور و بهبود حالت مردم اضافه کرد: مردم ایران در جهان نظیر ندارند و اگر شبانه روز برای این مردم کار شود، بازهم کم است.

وی با اشاره به حضور پرشور نسل جوان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد: این حضور نشان داد که انقلاب توانسته است پیام خود را به نسل سوم و چهارم منتقل کند.

حسینی بوشهری با بیان اینکه برخی از انقلاب ها دچار کجروی و پیری زودرس می شوند افزود: حضور نسل جوان نشان داد انقلاب اسلامی ایرانی برخلاف دیگر انقلاب ها زنده، پویا و بالنده است.

امام جمعه قم با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه جایی برای این نمانده که سخن از آشتی ملی به میان بیاوریم، تصریح کرد: چه آشتی ملی بالاتر از این حضور می توان مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه روزی در لبنان مسئله آشتی ملی مطرح بود خاطرنشان کرد: در سال ۸۸ برخی افراد در مقابل نظام و انقلاب موضع گرفتند و به تعبیر رهبری مردم با این افراد قهر هستند.

حسینی بوشهری در ادامه فرا رسیدن روز ۲۹ بهمن سالروز قیام مردم تبریز را مورد توجه قرار داد و گفت: مردم آذربایجان و تبریز در تمام تحولات اجتماعی قهرمانانه پای کار ایستاده اند.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز روحانیت و دفاع مقدس گفت: کارنامه روحانیت در دفاع مقدس نشان می دهد که روحانیت فقط دنبال سخن گفتن نیست بلکه با همین لباس سربازی امام عصر (عج)، در رویارویی با دشمن می جنگد تا به شهادت برسد و امروز تعداد شهدای روحانیت در مقایسه با دیگر اقشار سهم بیشتری دارد و نشان می دهد که روحانیت بین علم و عمل و گفتار و کردار پیوند برقرار کرده است.

امام جمعه قم به سالگرد کودتای انگلیسی رضاخان در سال ۱۲۹۹ اشاره کرد و یادآور شد: رضاخان روزهای اول دم از دیانت می زد و در حسینیه ها و تکایا شرکت می کرد تا بتواند دیدگاه علما را به خود جلب کند و وقتی به قدرت رسید رسما به مخالفت با اسلام پرداخت و جدا کردن روحانیت از سیاست و کشف حجاب را رقم زد، انگلیسی ها از رادیو هند اعلام کردند که رضاخان را خودمان آوردیم و، چون خیانت کرد، خودمان برکنار کردیم.

وی اضافه کرد: کسانی که وابسته به بیگانه بوده و ارتباطی با ملت نداشته باشند چنین سرنوشتی در انتظار ایشان است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :