سانه های آمریکا دشمن مردم هستند | ترامپ

تاریخ انتشار پست : 1395-11-30 دسته : سیاسی

رئیس جمهور آمریکا در واکنشی بسیار عجیب نسبت به سازمان های خبری این کشور در حساب توئیتر خود نوشت: برخی رسانه های آمریکای دشمن مردم آمریکا هستند.


خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور آمریکا در واکنشی بسیار عجیب نسبت به سازمان های خبری این کشور در حساب توئیتر خود نوشت: برخی رسانه های آمریکای دشمن مردم آمریکا هستند.

حتی با توجه به استانداردهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نسبت به خبرنگاران و کسانی که روز پنجشنبه بیشتر زمان کنفرانس خبری 77 دقیقه ای این مقام آمریکایی را به انتقاد از خود صرف کردند، این پیام توئیتری ترامپ را می توان تشدید حملات وی علیه رسانه ها دانست.

این پیام به سرعت پاک شد اما 16 دقیقه پس رئیس جمهور آمریکا نسخه ای بازنویسی شده آن را منتشر کرد. او در این پیام خود از پنج سازمان رسانه ای شامل شبکه سی ان ان، ان بی سی، نیویورک تایمز، ای بی سی، و سی بی اس به عنوان دشمنان مردم آمریکا یاد کرد.

ترامپ از این رسانه ها مانند اپوزیسیونی علیه دولتش یاد می کند و شبکه های خبری را به زیر سوال بردن دستورالعمل های وی متهم می کند اما زبانی که ترامپ برای حمله روز جمعه خود به این رسانه ها انتخاب کرد معمولان از سوی سران کشورها برای حمله به دولت ها و سازمان های خارجی استفاده می شود. لحن وی همچنین یادآور زبان اتوکرات های است که به دنبال کوچک کردن مخالفان هستند. با توجه به رفتارهای رئیس جمهور جدید آمریکا مورخان شباهت هایی را میان ترامپ و ریچارد نیکسون می بینند؛ نیکسونی که در سال 1972 نیز رسانه ها را دشمن خطاب کرده بود. ترامپ و مشاوران ارشد وی قاطعانه معتقدند که رسانه ها به علت شکست در پیش بینی ظهور سیاسی وی اعتبار خود را از دست داده اند.  

ترامپ در واقع به نوعی در تلاش است تا رسانه ها و مردم را در مقابل هم قرار دهد. آنچنان که در نظرسنجی اخیر تیم ریاست جمهوری از حامیان ترامپ خواسته شده تا به "نقش خود در مبارزه علیه رسانه های مهاجم" عمل کنند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :