گرفتاری مردم به علت کم کاری عوامل فرودگاه مشهد

تاریخ انتشار پست : 1395-12-1 دسته : اخبار اجتماعی

در حالی تعدادی از هواپیماها در فرودگاه مشهد از جمله هواپیمای پرواز ۱۰۳۴ ماهان ساعت هاست در حال عملیات یخ زدایی هستند که عدم برف روبی سطوح پرواز توسط عوامل فرودگاه مذکور باعث گرفتار شدن مردم طی ۲۴ ساعت اخیر شده است.خبرگزاری تسنیم: مسافران پرواز شماره 1034 هواپیمایی ماهان بیش از 24 ساعت است که در انتظار انجام پرواز هستند. در طول شبانه روز گذشته این مسافران حدود 9 ساعتی را در داخل هواپیما محبوس شده اند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت فرودگاه ها درباره علت تاخیر به تسنیم گفت:   تاخیر پروازهای خروجی ماهان به علت یخ زدگی آنها و انجام عملیات یخ زدایی است.

آقایی اظهار کرد: شرکت فرودگاه ها به شرکت های هواپیمایی اعلام کرده که سطوح پروازی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد باز است و آنها می توانند پروازهای خود را انجام دهند.

وی با اشاره به تاخیر پیش آمده برای انجام برخی پروازها، تصریح کرد: با توجه به این که درجه حرارات به زیر صفر رسیده، برخی تجهیزات هواپیماها دچار یخ زدگی شده و باید برای انجام پرواز عملیات یخ زدایی (deice) انجام شود که هم اکنون تعدادی از شرکت ها در حال انجام این کار هستند.

وی با بیان این که سه پرواز هواپیمایی ماهان دچار این مشکل شده اند، گفت: عملیات یخ زدایی تجهیزات به زودی تمام شده و پروازها انجام می شود.

این در حالی است که پیگیری های خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که علت اصلی بروز مشکل برای پروازهای خروجی فرودگاه مشهد عدم برف روبی این فرودگاه توسط عوامل آن در شب گذشته بوده است.

بر این اساس با توجه به بارش برف مسئولان فرودگاه هاشمی نژاد باید بلافاصه نسبت به برف روبی سطح پروازی اقدام می کردند تا پروازها انجام می شد. اما به علت عدم انجام این کار توسط مسئولان فرودگاه مشهد، برخی تجهیزات هواپیماها یخ می زند.

از این رو باید انجام پرواز عملیات یخ زدایی (Deice) برای هواپیماها صورت می گرفت. هواپیمای پرواز شماره 1034 ماهان نیز در نوبت دهم یخ زدایی بوده که به علت اعتراضات مسافران زودتر انجام می شود.

اما در میانه یخ زدایی این هواپیما، آب تمام می شود و به همین علت عملیات دی آیس هواپیمای ماهان متوقف شده و باید این کار مجددا انجام شود.

موضوع جذاب توجه این که مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی مدعی شده که پروازهای فرودگاه مشهد هیچ مشکلی ندارد و در حال انجام است.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :