ادعای اسرائیل درباره رابطه ایران و عربستان

تاریخ انتشار پست : 1395-12-1 دسته : سیاسی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادعایی عجیب گفت که ایران خواهان تضعیف عربستان سعودی در منطقه است.


خبرگزاری ایسنا: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادعایی عجیب گفت که ایران خواهان تضعیف عربستان سعودی در منطقه است.

آویگوور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانش در پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ که از روز جمعه شروع شده است ، مدعی شد که ایران یک هدف نهایی برای تضعیف عربستان سعودی در خاورمیانه دارد  و از سران کشورهای منطقه خواست تا برای مبارزه با عناصر رادیکال در خاورمیانه مبارزه کنند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت که ایران به دنبال تضعیف ثبات در تمام کشورهای منطقه است و مقصد نهایی اش نیز عربستان است. تفرقه واقعی  میان یهودیان و مسلمانان نیست، بلکه میان انسان های میانه رو و رادیکال است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که عربستان سعودی خود اصلی ترین حامی مالی و ایدئولوژیکی تفکرات فرقه گرایانه و تفرقه افکنانه در منطقه است که به ویژه در سال های اخیر به ظهور  و توسعه گروه های تروریستی بزرگ همچون داعش و جبهه النصره و بروز جنگ داخلی در یمن و سوریه منجر شده است. حقایق نشان می دهد که آل سعود از هر فرصت و امکانی برای دخالت در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه استفاده می کند و به طور مستقیم و علنی از گروه های مخالف مسلح در سوریه در سال های گذشته حمایت کرده است.

این کشور همچنین با حملات هوایی غیر قانونی به یمن برای مقابله با حوثی ها منجر به کشته شدن هزاران نفر در یمن شامل زنان و کودکان شده است اما مقامات سعودی، و متحد جدیدش، رژیم صهیونیستی با حمایت غرب و آمریکا، ایران را به بی ثبات کردن منطقه متهم می کنند. آن ها در تلاش اند تا با گرفتن انگشت اتهام خود به سمت جمهوری اسلامی توجه جامعه بین الملل را از این حقیقت  آشکار منحرف کنند تا بتوانند به اهداف غیرانسانی خود برای نفوذ و تسلط در منطقه دست یابند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :