حفاظت از ترامپ چقدر آب می خورد؟

تاریخ انتشار پست : 1395-12-1 دسته : مجازی

کل هزینه تامین حفاظت باراک اوباما و خانواده ۴ نفره او در ۸ سال گذشته ۹۷ میلیون دلار شده است در حالی که پیش بینی می شود هزینه حفاظت از خانواده گسترده ترامپ در طول ۴ سال آینده دستکم به ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برسد.

حفاظت از ترامپ چقدر آب می خورد؟


به نقل از طاها پخش ، به نقل از روزنامه واشنگتن پست آمریکا، گستردگی خانواده ترامپ و پراکندگی آنها در نیویورک و واشنگتن به علاوه سفرهای متعدد کاری یا شخصی آنها به نقاط متفاوت آمریکا و دنیا ، هزینه ای سرسام آوری برای تامین حفاظت آنها رقم خواهد زد.

کل هزینه های تامین حفاظت باراک اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا و خانواده چهار نفری او که همگی در کاخ سفید مستقر بودند در طول دوران ریاست جمهوری حدود 97 میلیون دلار شده است، در حالی که تنها سه سفر اخیر ترامپ به ویلای شخصی خود در فلوریدا در آخر هفته ها در یک ماه گذشته بالغ بر 10 میلیون دلار برای سرویس مخفی آمریکا هزینه در برداشته است.

از سوی دیگر فرزندان ترامپ که امپراتوری مالی او را اداره می کنند، از زمان ریاست جمهوری پدر تحت پوشش حفاظت سرویس مخفی قرار گرفته اند. اخیرا دو پسر ترامپ برای آیین گشایش باشگاه بین المللی گلف ترامپ به امارات متحده عربی - دوبی- رفته اند. آنها در طول این سفر کاری که ارتباطی به مسئولیت های رییس جمهوری ندارد، تحت پوشش حفاظتی سرویس مخفی بوده اند.

همچنین عدم حضور همسر و فرزند کوچک ترامپ در واشنگتن و استقرار آنها در برج ترامپ در نیویورک هزینه اضافی دیگری به دوش بودجه فدرال سرویس مخفی آمریکا گذاشته است.

برج ترامپ در محله شلوغ و پرتردد منهتن در قلب نیویورک واقع است و ملانیا و بارون ترامپ بانوی اول و فرزند کوچک ترامپ در این مکان زندگی می کنند. بر طبق برآوردها هزینه تامین حفاظت این برج روزانه 500 هزار دلار برای سرویس مخفی آمریکا آب می خورد . هزینه ای که سالانه به 183 میلیون دلار و در چهار سال بالغ بر 730 میلیون دلار خواهد شد.

اگر ترامپ بخواهد به سفرهای آخر هفته خود به ویلای شخصی اش در" مارالاگو" فلوریدا ادامه دهد باید انتظار هزینه ماهانه بیش از 10 میلیون دلار برای تامین هزینه های حفاظتی او را داشت که سالانه به بیش از 120 میلیون دلار خواهد رسید و در چهار سال پایان دوران ریاست جمهوری به نزدیک 500 میلیون دلار خواهد رسید.

حقوق سالانه رییس جمهور در آمریکا 400 هزار دلار است و این در حالی است که این حقوق در پایان 4 سال به 1 میلیون و 600 هزار دلار می رسد اما با این حال ترامپ گفته حقوق سالانه دریافت نخواهد کرد؛ اما اگر خانواده ترامپ بخواهند همچنان به سفرهای پرهزینه و نیز در حالت پراکندگی کنونی در شهرهای متفاوت ادامه دهند، هزینه های تامین حفاظت خانواده رییس جمهور چهل و پنجم آمریکا در پایان سال 2020 به بیش از 1 میلیارد و 200 میلیون دلار خواهد رسید و رکورد شکن خواهد شد و دستکم به 12 برابر هزینه تامین امنیت خانواده رییس جمهور پیشین آمریکا (اوباما) خواهد رسید.

منبع:عصر ایران

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :