ترویج بی اخلاقی ها در لیگ برتر والیبال

تاریخ انتشار پست : 1395-12-2 دسته : ورزشی

فدراسیون والیبال با توجه به بودجه ای که همیشه آن را به رخ فدراسیون های دیگر کشیده و مجموعه تحت فرمان داورزنی را با دیگر فدراسیون ها متمایز کرده است، باید تکنولوژی ویدئوچک و همچنین استفاده صحیح از آن را عملیاتی کند.


خبرگزاری تسنیم: یکی از پیچیدگی ها و خاصیت های تکنولوژی، وابستگی انسان ها به آن بعد از تثبیت کارایی آن است. امروزه تصور زندگی بدون برق، تلفن و موبایل، غیرممکن است در حالی که انسان قرن ها بدون این گونه تکنولوژی ها به سر برده است.

تکنولوژی به کار گرفته شده در ورزش هم به همین شکل است. برای مثال تا وقتی سیستم ویدئوچک وارد والیبال نشده بود، بازیکنان به رأی داور اکتفا می کردند ولی با ورود تکنولوژی چشم عقاب و ویدئوچک، بازیکنان از یک میلیمتر حق خود هم پا بعد نمی کشند. این امر تا آنجا پیش رفته که شاهد بداخلاقی ها در این زمینه هستیم. توهین و فحاشی به کاری روتین در بازی های والیبال تبدیل شده و بازیکنان دیگر از احکام کمیته انضباطی و سازمان لیگ حسابی نمی برند، چراکه می دانند با «ریش سفیدی» همه چیز حل خواهد شد.

سیستم ویدئو چک برای اولین بار در لیگ جهانی سال 2016 و با سختی های فراوان وارد ایران شد و مورد استفاده قرار گرفت. حساسیت و سرعت بالای ورزش والیبال، مسئولان را مجاب کرد که در مرحله پلی آف لیگ برتر نیز از این تکنولوژی استفاده کنند ولی ویدئوچکی که در خانه والیبال مورد استفاده قرار گرفت با سیستمی که فدراسیون جهانی پیش بینی کرده بود، تفاوت و در واقع محدودیت هایی داشت و همه نقاط زمین را پوشش نمی داد.

توقعی که بازیکنان در استفاده از سیستم ناقص ویدئو چک برای رفع اختلاف نظر خود با داور و بازیکنان حریف دارند کاملاً به حق است ولی عدم کارایی مناسب آن در برخی بازی ها باعث عصبی شدن بازیکنان و کادر فنی و به حاشیه رفتن مسابقه می شود.

ترویج بی اخلاقی ها در لیگ برتر والیبال


علاوه بر این در لیگ جاری، وتو شدن چندین باره رأی سازمان لیگ، اقتدار این سازمان را زیر سوال برده است. اخراج تیم صالحین ورامین بازگشت آن به لیگ، نمونه بارز این عدم اقتدار بود که نتیجه آن، حساب نبردن بازیکنان از سازمان لیگ است.

فدراسیون والیبال با توجه به بودجه ای همیشه آن را به رخ فدراسیون های دیگر کشیده و مجموعه تحت فرمان داورزنی را با دیگر فدراسیون ها متمایز کرده است، باید تکنولوژی ویدئوچک و همچنین استفاده صحیح از آن را عملیاتی کند. ضمن اینکه سازمان لیگ مقتدر، می تواند تضمین کننده برگزاری یک لیگ قوی و در پی آن داشتن یک تیم قدرتمند باشد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :