روش های از بین بردن سوزشِ فلفل

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته : مجازی

نوشیدن یک لیوان شیر، خوردن یک قاشق چایخوری شکر، خوردن شکلات شیری و جویدن یک تکه نان بهترین روش برای رفع سوزش ناشی از خوردن فلفل یا غذای تند محسوب می شود.

روش های از بین بردن سوزشِ فلفل


به نقل از طاها پخش ، نوشیدن یک لیوان شیر، خوردن یک قاشق چایخوری شکر، خوردن شکلات شیری و جویدن یک تکه نان بهترین روش برای رفع سوزش ناشی از خوردن فلفل یا غذای تند محسوب می شود.

همه مردم تمایل به خوردن غذای تند ندارند و حتی برخی افراد به واسطه حساسیت های بدنی بعد از خوردن غذای تند با مشکلات جدی مواجه می شوند.

برای رهایی از سوزش دهان بعد از خوردن غذای تند، روش های ساده ای وجود دارد که در اینجا آورده شده است.

4 روش برای از بین بردن سوزش ناشی از مصرف غذاهای تند

نوشیدن یک لیوان شیر

«انجمن شیمی آمریکا» بر پایه مطالعات خود اعلام کرده است پروتئین موجود در شیر نوعی پیوند ملکولی موسوم به کاپساسین را در گیرنده های عصبی مغز از بین می برد. این اتفاق باعث می شود بعد از آنکه فرد غذای تند می خورد، شیر بتواند در کوتاه ترین زمان وضعیت سوزش را از بین ببرد.

خوردن شکر

افرادی که در منوی رستوران ها سراغ غذای تند می روند و تمایل به خوردن این گروه از مواد غذایی دارند، ممکن است با ریختن بیش از اندازه سس تند دچار مشکل شوند. محققان مرکز «ایندیا کاری» اعلام کردند شکر می تواند حرارت ایجاد شده ناشی از خوردن غذاهای تند را از بین ببرد.

کارشناسان می گویند بعد از خوردن غذای تند، مصرف یک قاشق چایخوری شکر می تواند در کوتاه ترین زمان، اثر آن را از بین ببرد.

خوردن شکلات شیری

شکلات شیری از جمله خوراکی هایی محسوب می شود که می تواند در کوتاه ترین زمان وضعیت سوزش ناشی از خوردن فلفل را در دهان انسان از بین ببرد. شکلات شیری قادر است پیوند ملکولی کاپساسین را از بین ببرد. کارشناسان سازمان کشاورزی آمریکا می گویند در این زمینه شکلات شیری بهتر از شکلات تلخ عمل می کند. زیرا شکلات شیری درصد بیشتری از چربی و پروتئین های ضد سوزش فلفل را شامل می شود.

جویدن یک تکه نان

نان از جمله مواد غذایی محسوب می شود که بعد از احساس سوزش ناشی از خوردن فلفل به راحتی در دسترس است و آسان تر از دیگر خوراکی ها می توان آن را پیدا کرد. کارشناسان می گویند جویدن یک تکه نان به مدت چند دقیقه می تواند شدت سوزش در دهان را به میزان قابل ملاحظه کاهش دهد. بررسی ها نشان داده است که برنج هم می تواند اثر مشابه داشته باشد.

منبع: فارس

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :