همایش شرکت های تعاونی دانشجویی در اصفهان برگزار می شود

تاریخ انتشار پست : 1395-12-3 دسته :

همایش 'شرکت های تعاونی دانشجویی، گامی به سوی اقتصاد دانش بنیان' روز یکشنبه هشتم اسفند سالجاری در اصفهان برگزار می شود.

همایش شرکت های تعاونی دانشجویی در اصفهان برگزار می شود

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ،این همایش به همت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان وابسته به جهاددانشگاهی واحد اصفهان و با همکاری اداره کل تعاون، کار و امور رفاهی استان اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد.

روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، اعلام کرد: هدف از برگزاری همایش مذکور ایجاد شرایط لازم برای توسعه اشتغال مولد و پایدار در بخش تعاون برای اقشار جامعه و بویژه دانش آموختگان دانشگاه ها و آشنایی با شرایط ایجاد شرکت های تعاونی و خدمات و تسهیلات قابل ارائه به این شرکت هاست.

این همایش روز یکشنبه هشتم اسفند در تالار دکتر علی شریعتی واقع در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ساعت 9 صبح الی 11 برگزار خواهد شد.
همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاه جشنواره ادواری تصویر و پوستر با موضوع تعاون افتتاح می شود.

شرکت تعاونی (Co-operative) نوعی شرکت مشارکتی است که عده ای از افرادی که هم صنف یا تناسبی مشابه دارند برای دستیابی به منافع مشترک گردهم می آیند و سرمایه معینی را در میان می گذارند.
با اجرایی و تبیین شدن اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی سازی بخش های دولتی، تعاونی ها به عنوان مهمترین و لایق ترین بخش خصوصی در این واگذاری مورد توجه قرار گرفتند و مزایای بسیاری را به خود اختصاص دادند. شرکت های تعاونی همچنین از مزایای معافیت های مالیاتی در برخی از انواع تعاونی ها برخوردارند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :